Google I/O 2017’nin tarihi belli oldu

0

Ekran Resmi 2017-04-01 14.36.11

Öncü teknoloji şirketlerinden Google’ın her sene yaz aylarında düzenlediği I/O adlı geliştiricilere yönelik etkinlikler dizisinin 2017 tarihi netleşti. İşte detaylar…

Google açısından geleneksel bir hal alan ve her yıl genellikle haziran aylarında düzenlenen I/O etkinliklerinin önemi büyük. Şirketin geniş bir yazılım ekosistemini sürükleyen teknolojilerinde izlediği seyir, milyonlarca kullanıcı ve profesyoneli ilgilendiren detaylar paylaşılıyor. Ayrıca yazılımcılar ve teknoloji meraklıları ile Google yöneticileri arasında güçlü bir etkileşim-paylaşım mecrası doğuyor. Ek olarak her yıl sahnelenen eğlenceli şovlar da etkinlik programı dahilinde yer buluyor.

Her yıl düzenlenen etkinlikler serisinin bu sene 17 Mayıs’ta düzenleneceği duyuruldu. Tarih sürpriz olarak yorumlandı, çünkü daha öncekilere göre Google I/O 2017 açılış tarihi yaklaşık 1 ay erkene çekilmiş durumda.

Ekran Resmi 2017-04-01 14.36.33

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Shoreline Amfiteatr’da gerçekleştirileceği kaydedilen I/O 2017, sonraki Android, Android Wear sürümlerinin başı çekeceği birçok Google yazılımı etrafında şekillenecek. Yine Google Home’a dair yeni detay ve ürünler de etkinlik kapsamında görücüye çıkabilir. Diğer yandan şirketin yeni bir akıllı telefon ve tablet duyurusu yapması beklenmiyor.

Google I/O 2017, 17 Mayıs Çarşamba günü başlayıp 20 Mayıs Cumartesi günü sona erecek.

Google I/O 2017 hakkında daha fazla detay için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın