Google’ın ilginç ekransız akıllı bileklik modeli!

0

Akıllı bileklik denildiğinde akla küçük de olsa ekrana sahip cihazlar geliyor. Akıllı bileklik tarafında uzun bir süredir liderliği elinde bulunduran Xiaomi ve Huawei bileklik olmasına rağmen cihazlarda sunulan özellikler ile talep görüyor. Google ise bu ‘klasik tasarım’ çizgisinden ayrılmak için yeni bir adım atıyor: Google ekransız akıllı bileklik fikri oldukça farklı duruyor.

Google ekransız akıllı bileklik modeli ile fitness üzerine odaklanacak

Akıllı saatler ve bileklikler büyük ya da küçük bir ekran sunmasıyla kullanıcıların karşısına çıkıyor. Direkt fitness bandı olarak tasarlandığı düşünülen Google imzalı bu akıllı bileklik, alınan sertifikalar sayesinde ortaya çıktı. Fitness cihazları için alınan USPTO sertifikasını alan Google’ın bu cihazda hedef odaklı bir tasarımı benimsediğini söylemek mümkün.

Google ekransız akıllı bileklik-00

Alınan sertifika ile ortaya çıkan akıllı bilekliğin yüksek ihtimalle ekrana sahip olmayacağı aktarılıyor. İlerleyen süreçte Google bu bileklik için ekran ekleme kararı alırsa tasarımda değişiklikler olabilir ancak şu an için böyle bir şey söz konusu değil. 91mobiles tarafından ulaşılan cihazın görselleri paylaşıldı. Cihaz için herhangi bir isim belirtilmiyor ve sadece “fitness takibi için bir bileklik” olarak kategorize ediliyor.

Bu bilekliğin günümüz akıllı bilekliklerinde karşılaştığımız; adım sayısı ve kalp atışlarını ölçme, kandaki oksijen miktarını gösterme gibi özelliklere sahip olacağı söyleniyor. Bu özellikleri bir ekranda görmek yerine akıllı telefonla eşlediğimiz bu bilekliğin akıllı telefon vasıtasıyla bunları bize aktarması bekleniyor.

Google’ın bu bilekliğinin detayları şu an için belirsiz olsa da gerçekten farklı ve sade bir tasarım ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz.

Cevap bırakın