Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGoogle için büyük gün açıklandı: 29 Eylül

  Google için büyük gün açıklandı: 29 Eylül

  Android-Marshmallow

  Google, geçtiğimiz aylarda artık Alphabet adlı çatı şirketin bir parçası halini almış ve yazılım ve internet tarafında yoğunlaşan bir bölüm halini almıştı. Alışılması her ne kadar zor olsa da dünyanın en önemli markalarından biri konumunda herhangi bir şey kaybettiğini söyleyebilmek zor. Android ekosistemi ve elbette akıllı telefonları serisi Nexus ise Google’ın ateşleyicileri arasında. 2015 yılının büyük bir bölümündeki beta sürecinin ardından merakla beklenen Android 6.0 Marshmallow ve yeni Nexus modelleri için beklenen açıklama geldi.

  Android 6.0 Mashmallow ve yeni Nexus modellerinin lansman tarihleri 29 Eylül 2015 olarak açıklandı. ABD’nin San Fransisko şehrinde düzenlenecek etkinliğe dair bu tarih, Google için yılın belki de en önemli duyuruları ve devamında da yepyeni bir sürecin başlangıcı olacak…

  androidpit-android-marshmallow-wallpapers-1-w782

  Andorid işletim sisteminin en son sürümünün yeni Nexus cihazları üzerinden kullanıcılarla buluşmaya başlayacağı bir döneme girilecek, ayrıca Samsung, LG, HTC, Sony gibi teknoloji şirketlerinin üst düzey modellerinden başlayacak şekilde 6.0 Mashmallow sürümü, cihazlara aşama aşama yüklenebilecek. Sürece dair net tarihler ve detaylar paylaşılmış değil, bununla birlikte Android yazılım tabanında 5.x sürümleri de artık ‘eski işletim sistemi’ konumuna gelecekler.

  Nexus modelleri ise yılın en çok konuşulan bir diğer konusu. Temelde safkan Android deneyimini kullanıcılarla buluşturması ile tanınan serinin 2015 yılı ayağında LG ve Huawei’nin üretim bandının donanımsal tarafını ele alacakları biliniyordu. Sonuçlar ise merakla bekleniyor.

  Nexus 5X ve Nexus 6P

  Cihazların Nexus 5X ve Nexus 6P adları ile geleceği yönünde olasılık kuvvetli. LG’nin Nexus 5X modelinde Qualcomm Snapdragon 808 işlemci, 2GB RAM, 5.2 inçlik 1080p çözünürlüklü ekran, 12.3MP ana kamera ve parmak izi sensörünün öne çıkan özellikler olacağı belirtiliyor. Nexus 6P ise Snapdragon 810 işlemci, 3GB RAM, 5.7 inç QHD çözünürlüklü ekranı ile gelebilir. Etkinlikte Google’ın güncellenmiş Chromecast’ı da tanıtması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN