Google I / O 2019 etkinlik tarihi duyuruldu

0

Bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi yaz aylarına girilirken düzenlenmes beklenen Google I / O, yanıltmadı; dev etkinliğinin nihai başlangıç tarihi duyuruldu.

Her yıl düzenlenen Google’ın geliştiriciler zirvesi I / O için 2019’un başlangıç tarih merakla bekleniyordu. Teknoloji şirketi, bu soru işaretine dair yanıtı verdi. Google I / O 2019, 8 Mayıs’ta başlıyor.

Kaliforniya/Mountain View’deki Shoreline Amfitiyatrosu’nda düzenlenecek olan dev etkinliğe dünyanın birçok ülkesinden binlerce geliştiricinin katılımı söz konusu. Peki Google I / O 2019’da neler olacak?

Google’ın en büyük duyurularından bazılarını yaptığı geleneksel etkinliğinde bu yıl bir sonraki Android versiyonunun öne çıkması muhtemel. Android Q adıyla (sonrasında Q harfiyle başlayan bir tatlı ismine dönüşecek) lanse edilecek olan versiyonun özellikleri, merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor.

Öte yandan Android Q’nun tam olarak hangi isme sahip olacağı büyük merak konusu. Android KitKat, Android Lollipop, Android Marshmallow gibi isimlerle gelen ana versiyonların 2019 yılında ne gibi bir şekerli ürüne çağrışım yapacağı bilinmiyor.

Son olarak Android I / O 2018’e giriş ücretleri 1150 dolara kadar uzanıyordu. Öğrenciler, profesörler, fakülte personeli ve akademik isimler için 375 dolar olan fiyatlar yoğun ilgi görüyordu. İşin daha da fantastik olanı katılımcılar Google tarafından rastgele yapılan bir çekilişle belirleniyor. 2019 yılı için de fiyatların 2018’dekine benzer olması güçlü bir ihtimal.

Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz…

Cevap bırakın