Google Home Mini ve Home Max ile tanışın

0

Evleri daha akıllı hale getirmeye yönelik talebin her geçen gün arttığı günümüzde Google’dan konuya ilişkin iki yeni aygıt daha geldi. Son derece giriş seviyesi bir model olan Home Mini ve bir hayli iddialı Home Max model isimleriyle gelen akıllı ev aygıtları, fütüristik evler için geliştirildi.

Akıllı hoparlör Google Home’un yeni versiyonu olarak düşünülebilen Home Mini, mütevazı fiyatıyla dikkat çekiyor. Daha portatif tasarım ve özel kumaşı da fark edilen özellikleri arasında. 4 adet LED ışığa sahip olan aygıt, Chromecast ile entegre halde Google cihazlarıyla birlikte çalışabiliyor. 49 dolarlık fiyat etiketi ile ABD’de satışa sunulacak olan model, Amazon’un son dönemde dikkat çeken ultra-düşük fiyatlı modelleri ile yarışa hazırlanıyor. Satışlarına 19 Ekim’de başlanacağı duyuruldu.

Google Home Max ise düşük frekanslı sesleri yükseltebilen, son derece iddialı bir model. 2 adet woofer ve 2 tweeter’la geliyor. Google’ın yapay zeka özelliklerini sunuyor. Örneğin bulaşık makinesi çalışırken sesi yükeltiyor. YouTube, Spotify gibi müzik servisleri ile birlikte çalışıyor. Dikey veya yatay konumda kullanım imkanı da mevcut. Bu modelin fiyat etiketinin, yapay zeka gibi inovatif özelliklerle birlikte pek de mütevazı olmayacağını belirtelim; ABD için belirlenen fiyat etiketi 399 dolar seviyesinde.

İlginç bir detay olarak YouTube Red ve YouTube Music için 1 yılık abonelik hediyesi de sunacağı kaydediliyor, bu üyelik reklamsız müzik dinleme olanağı sağlıyor.

NOT: Üstteki görselde Google Home serisi; solda Google Home Mini, ortada Google Home ve sağda Max.

Cevap bırakın