Google Haritalar’da kapsam genişliyor

0

Google Haritalar’da yer alan hız limiti ve radar gösterme 40 ülkeye daha geliyor. Detaylar haberimizde…

Google Haritalar’da bulunan hız limiti ve radar gösterme özelliği ilk olarak ABD ve İngiltere gibi ülkelerde test edilmesinin ardından farklı ülkelere de geliyor. Google Haritala, hız limiti ve radar gösterme özelliği de sunuyor. Ancak bu özellikler her ülkede kullanılamıyor.

2019 yılının başında başta ABD olmak üzere İngiltere, Avustralya ve Rusya gibi ülkelerde hizmete alınan özellikle yeni yapılan çalışmaların ardından 40 ülkede daha hizmete girecek.

Yeni ülkeler arasında maalesef Türkiye yer almıyor. Buna karşın Google Haritalar’ın ülkemizde son derece popüler olduğunu belirtmek mümkün.

Diğer yandan Google haritalar ile gelen hız limiti ve radar gösterme özellikleri hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilecek. Yeni özelliklerin aktif olacağı ülkeler arasında ise Kanada, Hindistan, Meksika, Japonya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Katar, Suudi Arabistan ve Zimbabve gibi ülkeler yer alıyor.

Android kullanıcıları radar konumlarını indirebilecek

Platform ile gelen hız limiti ve radar gösterme özelliklerine ulaşacak olan Android kullanıcıları, bunların yanı sıra radarların konumlarını da telefonlarına indirebilecek ve bu şekilde radarların tam olarak nerede olduklarını görebilecek. Ancak iOS kullanıcıları için henüz radar raporlama özelliğini aktif olmadığını belirtmekte fayda var.

Cevap bırakın