Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürGoogle Haritalar’a yemek fotoğrafları eklenebilecek

  Google Haritalar’a yemek fotoğrafları eklenebilecek

  food-photgraphy-1

  Twitter, Instagram gibi bazı sosyal medya platformları için yemek fotoğrafları olmazsa olmaz noktasındadır. Kullanıcıların gittikleri, gördükleri yerlerde yemek fotoğrafı çekmesi adeta bir ritüel halini almış durumda. Elbette bu yaygınlaşan alışkanlığın sonuçlarından biri de sosyal medyada belli restoran ya da kafelerde nelerin yenildiğini, nelerin güzel göründüğünü ortaya koyacak bir done oluşturulması.

  Sosyal medyada yemek fotoğraflarını görmek keyifli, gelen son bilgiler ise Google’ın önde gelen hizmetlerinden ‘Haritalar’ için benzer bir özelliği devreye sokmaya hazırlandığı yönünde. Google, bazı özel fotoğrafçıların yemek fotoğraflarını çekip Google Haritalar’a (Google Maps olarak da bilinir) ekleyebilmesi için bir yol sunuyor.

  Şimdilik test aşamasında olan bu yeni özelliğin yakında tüm kullanıcıların görebileceği forma ulaşması bekleniyor. Peki Google Haritalar’a fotoğraf ekleme süreci nasıl işleyecek?

  Ekran_Resmi_2015-08-24_14_01_22

  Öncelikle bu konuda belli kriterleri sahip kimselere yetki verilecek. Ardından ilgili kişilere bildirim gönderilecek, bu noktada bir tür iş birliği söz konusu olacak; deneyimlenen restoran ya da kafelerde yiyecek ve içecek fotoğrafları çekip yüklenebilecek. Google, bu fotoğrafların ne gibi kriterlere sahip olması gerektiğini de bildiriyor; örneğin selfie istenmiyor…

  Google, herkesin görebilmesi için yüklenen görselleri, çekilmiş oldukları konuma ekleyecek. Geçtiğimiz şubat ayında da benzer bir özellik açılmış, ancak birkaç ay içinde kapatılmıştı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN