Google Haritalar’a gerçek zamanlı konum paylaşım özelliği geldi

0

konum-paylasma-maps

Sosyal medya, sosyal medya paylaşımı, tüm bunlar dijital hayatın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Gelinen noktanın sadece Facebook, Twitter, Instagram gibi popüler ağları değil, çeşitli servis ve yazılımları da yenilikçi fikirlere sürüklediği aşikar. Bu noktada kullanışlı harita uygulaması Google Haritalar’a gelen yeni özellik dikkat çekici…

Gelen yeni özellikle Google Haritalar, konumun belirlenmesi ve bu bilginin diğer insanlarla paylaşımına olanak tanıyor. Masaüstü ve mobil sürümlerde kullanıma sunulmaya başlanan özellikle konum ve seyahatlerin çok daha keskin detaylar (mahalle, sokak numarasına kadar) paylaşımı söz konusu oluyor.

Paylaşım işlemi ise şu şekilde; bulunulan yer mavi noktayla gösteriliyor, buraya ardından paylaş seçeneğine tıklamanızın ardından konumun paylaşımı için sonraki safhaya geçiliyor. Burada konumun kimlerle ve ne kadar süreyle paylaşılacağı belirleniyor. Google bağlantıları gibi ağlardaki kimseler böylelikle bulunulan yeri görebiliyor. Ayrıca söz konusu konumun WhatsApp’tan arkadaşlara gönderimi de pratik bir yapıda gerçekleşiyor.

Seyahat paylaşım özelliğinde anlık konumun yanı sıra yaklaşık varış süresi de paylaşılabiliyor, böylelikle sizi bekleyen kimselerin zamanlama kavramına pozitif etki sağlanmış olunuyor.

Yeni geliştirmelerle Google Haritalar daha efektif bir kullanım yapısı sunmayı başarıyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın