Google Haritalar için beklenen özellik geldi

0

Google Haritalar’da artık tahmini varış zamanı da paylaşılabilecek. İşte detaylar.

Neredeyse tüm mobil cihazlarda bulunan Google Haritalar uygulaması, iOS kullanıcıları için yüzleri güldürecek yeni bir özellikle gündemde.

Yeni güncellemeyle gelen özellik, iPhone kullanıcılarının yolculuklarına dair nihai varış süresini gerçek zamanlı olarak paylaşmalarına olanak tanıyor.

Böylelikle Google Haritalar, iPhone kullanıcılarının başkalarıyla önceden belirlenen ortak bir noktaya ne zaman varabileceklerini pratik bir şekilde paylaşarak bildirmelerine olanak tanıyacak. Hızlı bir kullanım sunan özelliğin artısı ne sorusu ise açık; kullanıcılar paylaşabilecekleri bu bilgi sayesinde ‘zamanında’ buluşabilecekler.
Kullanıcı dostu olduğu aşikar.
Peki özelliğin ayrıntılarında neler var?

Öncelikle paylaşım özelliği için anlık mesajlaşma uygulamaları kullanılabilecek.

WhatsApp, Line, Facebook Messenger başta olmak üzere üçüncü parti uygulamalar eşliğinde paylaşılabilecek olan özellik henüz Android cihazlar için kullanımda değil. Bunun ‘bir Google hizmeti’ olan Google Haritalar için sürpriz olarak nitelendirildiğini belirtelim.

Paylaşım özelliği nasıl kullanılıyor?

Paylaşımı başlatmak son çok basit; kalan süre ve mesafenin bulunduğu çubuk yukarı doğru çekildiğinde yeni bir menü açılıyor, ardından gezi seyrini paylaş şeklindeki yazıya tıklandığı andan itibaren paylaşım başlıyor.

Fonksiyonel bir kullanım vaat eden özelliğin yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Cevap bırakın