Google Haritalar demiryolu geçitlerini göstermeye başladı

0

Google’ın Haritalar’ın kapsamı genişliyor, popüler uygulama ABD’de demiryolu geçitlerini de göstermeye başladı. İşte detaylar…

Google, popüler uygulamalarından biri olan Haritalar’a yeni özellikler eklemeye son hızla devam ediyor.

Bir süre önce Haritalar kullanıcıları sürüş sırasında demiryolu geçitlerini fark etmeye başladı. Sürücülerin seçmiş olduğunu rotada geçit bulunuyorsa, buraya yaklaştıkları zaman ekranda olası bir gecikme yaşama olasılığına karşı uyarı ile karşılaşıyor.

Bu kapsamda Google Haritalar’a demiryolu geçitlerini eklemesinin ilk amacının son zamanlarda artan demiryolu kazaları olduğu ve bu uygulama sayesinde navigasyon olarak Haritalar’ı kullanan kullanıcıların kaza oranlarını düşürmenin hedeflendiği kaydediliyor.

2020 Ağustos ayında Waze uygulamasının da demiryolu geçitlerini gösteren bir özellik sunduğunu görmüştük. Bu sene  demiryolu geçitlerini göstermeye başlayan uygulama olarak Google’u görmekteyiz.

Google, Haritalar uygulamasında demiryolu geçitlerini göstermeye başlamış olsa da daha resmi olarak bu özelliğe kavuştuğu ifade edilmedi. Bazı Google Haritalar kullanıcılarında bu özellik kullanıma açılmış durumda olduğu için güncellemenin aşamalı olarak en kısa zamanda her Google Haritalar kullanan herkesin cihazına geleceğini tahmin ediyoruz.

Dünyanın birçok yerindeki sürücülerin navigasyon olarak telefonlarında kullandıkları Google Haritalar uygulaması, basit ve hızlı tasarımı ile dikkat çekiyor.

Cevap bırakın