Google, Gmail’in web arayüzünü yeniliyor

0

Teknoloji şirketi Google, popüler mail  platformu Gmail’in web sürümünde önemli değişiklikleri kısa süre içerisinde kullanıma sunmaya hazırlanıyor. İşte detaylar…

Google kendi mail uygulaması olan Gmail’in web kullanıcıları için tasarımını yenileyeceğini açıkladı. Gmail’in diğer Google uygulamaları ile daha etkileşimli halde çalışması için kolları sıvayan şirket daha modern ve basit bir arayüze sahip bir tasarıma geçiyor.

Kullanıcılarına geniş bir depolama alanı sunan ve kullanım kolaylığı ile dikkat çeken Gmail, milyarlarca kullanıcı hesabıyla alanında adeta rakipsiz. Geliştirilecek yeni web arayüzünün bu noktada birçok farklı beklentiyle örtüşeceği tahmin ediliyor. Takvim ve Anımsatıcılar yazılımlarıyla daha entegre bir kullanım, mobildekine benzeyen detaylar da yine öne çıkanlar arasında yer alabilir.

Öte yandan güncellemede anlık mesajlaşma uygulamalarında görülen bir dizi özelliğin kullanıma sunulması da beklentiler arasında.

Yeni Gmail’in test amaçlı olarak sınırlı sayıda G Suite ve Gmail hesabında görülebileceği kaydediliyor. Nihai versiyonun ise 8 Mayıs 2018 itibarıyla kullanıma sunulacağı bildiriliyor.

Bir diğer haber de şirketin Linux tabanlı işletim sistmemi Chrome OS işletim sisteminin de güncelleneceği bilgisi paylaşılıyor. Her ne kadar Chromebook cihazları beklenen ilgiyi bir türlü göremese de bu alandaki yazılımsal geliştirmeler devam ediyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

 

Cevap bırakın