Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürGoogle Glass Enterprise Edition testlerine başlanıyor

  Google Glass Enterprise Edition testlerine başlanıyor

  Ekran_Resmi_2015-07-06_17_35_25

  Giyilebilir teknolojiler adeta altın bir çağa doğru ilerliyor. Çok sayıda teknoloji şirketi akıllı saat, akıllı bileklik gibi bilinirliği genel olarak daha yüksek aygıtların yanı sıra akıllı gözlük, küpe, bileklik gibi aksesuarları da sensörlerle donatıyorlar. Google ise konunun öncülerinden. Google Glass ile ilk çıktığında ‘gelecekten gelmiş olabilir’ kanısının önünü açan şirketin hedefi ise resmi olarak, ‘bu bir başlangıçtı’ ifadesi kullanılan Google Glass’ı kitlelerle buluşturacak adımlar atmak. İşte bu yönde gelişmeler yaşanıyor…

  Google X kapsamında geliştirilen ve ilk versiyonunun üretiminin durdurulma kararı, sonraki versiyona geçileceği için alınan Google Glass’ın beklenen versiyonunun testlerine başlanıyor.

  Kısa süre önce ABD’de lisanslama kayıtlarında görülen gelecek dönem akıllı gözlüğün tam adının ise “Enterprise Edition” veya daha yüksek olasılıkla, “Google Glass EE” şeklinde gelmesi bekleniyor.

  Gelişmiş özelliklere sahip olabilir

  Ürünün video konusuna yoğunlaşmış bir donanım örgüsüne sahip olacağı konusunda kuvvetli göstergeler var. Ayrıca en yeni nesil Wi-Fi standardı ve 5 GHz desteğinin yanı sıra Bluetooth LE gibi yeni nesil teknolojilerle donatılması da diğer olasıklar arasında.

  Yeni yazılımı ve donanımına dair detaylarının testlerine ne zaman başlanacağı henüz bilinmiyor, ancak daha önceki giyilebilir teknoloji aygıtına dair süreç gözönüne alındığında zamanın yaklaştığı net.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN