Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürGoogle Glass EE çok daha sağlam olacak

  Google Glass EE çok daha sağlam olacak

  999634-google-glass-test

  Google Glass Enterprise Edition, teknoloji şirketinin daha çok kurumsal pazarlar için geliştirdiği akıllı gözlüğü. Bu cihazın yanı sıra bir de Google Glass 2.0 adlı son kullanıcı modelinin tüketicilere sunulması bekleniyor. Google Glass Eneterprise Edition, ‘Google Glass EE’ olarak anılıyor ve ilgili modelin özellikleri de yavaş yavaş günyüzüne çıkıyor…

  Prototip aşamasında olduğu kaydedilen Google Glass EE için çalışmaların son sürat devam ettiği, giyilebilir teknoloji ürününün hazırlanma safhasının çok da uzun sürmeyeceği kaydediliyor. Ayrıca aygıtla ilgili önemli detaylar da açığa çıkmaya başladı. İlk Google Glass’tan tasarım olarak pek fazla ayrılmadığı belirtilen Google Glass EE, daha sağlam bir yapı ve görünümle geliyor.

  Ekran Resmi 2015-07-23 21.24.32

  Tasarım açısından gelen bir diğer yeniliğin ise sol tarafında aşağı doğru katlanabilmesinin önünü açacak bir menteşe sistemine sahip olacağı yönünde. ABD’de teknoloji basınına yansıyan bilgilere göre aygıt su geçirmeme özelliğine de sahip olacak.

  Hastaneler, fabrika ya da inşaat sahalarında çalışan kimseler için geliştirilen Google Glass EE’nin dayanıklılık ve su geçirmeme özelliklerine ek olarak bazı teknoloji detayları da geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Cihazın 802.11ac Wi-fi standardı ve maksimum 5 GHz hızında işlemci desteği ile geleceği görülmüştü. Google Glass’a ilişkin detaylar çok sık olmamakla beraber gündeme gelmeye devam ediyor. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN