Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Fotoğraf/KameraGoogle Fotoğraflar iOS ve Android’de!

  Google Fotoğraflar iOS ve Android’de!

  Ekran_Resmi_2015-05-29_12_39_09Google, yeni mobil uygulaması ‘Google Fotoğraflar’ı Apple mobil cihazları için App Store ve Android platformu için Google Play üzerinden yayınladı. Uygulama, özellikle android kullanıcıları için gelişmiş bir galeri yapısı sunarken, iOS kullanıcıları için de kendi cihazlarındaki fotoğraf ve videolar için bir Google hizmeti kullanmanın önünü açıyor.

  Uygulamanın temel özellikleri fotoğraf ve videolar için yakınlaştırma (zoom-in) uzaklaştırma (zoom-out) imkanı da sunan bir galeri yapısı sunması dikkat çekiyor. Derli toplu bir galeri üzerinde kullanıcılar görsel ya da videolarda herhangi bir tanımlama olmaksızın kelime bazlı arama yapabiliyor. Bu yenilikçi özellikle birlikte örneğin, ‘Ankara’ yazılarak ilgili multimedyaların karşınıza çıkmasının önü açılıyor. easily-share-and-save-what-matters-Google Fotoğraflar uygulaması, ücretsiz bulut depolama olanağıyla da akıllı cihazlardaki hızla artan dosya boyutu kapsamına da çözüm getirmeyi hedefliyor. Uygulama özelliği sayesinde 15 GB sanal depolama alanı üzerinden fotoğraf ve videoların saklanması mümkün. Öte yandan bu özellik, beraberinde fotoğraf ve videoların sadece kullanılan cihazda değil, birçok farklı platformdan da erişimine olanak tanıyor.

  Fotoğraf için filtre ya da video için animasyon uygulamaları yoğun ilgi görüyor. Google’ın yeni uygulaması da bu özellikleri kendi yapısında içererek, daha fazla ilgi görmeyi hedefliyor. Fotoğraflara filtreler uygulamak ve video için kolaj oluşturmak Google Fotoğraflar için birkaç tıkla gerçekleştirilen özellikler arasında.

  Uygulama App Store ve Google Play’de indirilmeye hazır durumda. Dosya boyutu 55MB.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN