Google Duo 50 milyon indirilme rakamına ulaştı

0

Son yılların gözde iletişim metotlarından biri de görüntülü görüşmeler. Mobil cihazlarıyla sesli veya yazılımı görüşmeler yapan önemli bir kesimin yanında her geçen gün görüntülü aramalar yapıp, bu tür çağrıları yanıtlayan kimselerle de karşılaşılıyor. İşte bu noktada dikkat çekici bir veri paylaşımında bulunuldu. Google’ın çok sayıdaki uygulamasından biri olan Duo’ya ilişkin güncel bilgiler aktarıldı. Buna göre görüntülü görüşme uygulamasının ulaştığı indirilme rakamı 50 milyona ulaşmış durumda. Popüler platform, daha bir yılı dolmadan elde ettiği indirilme rakamıyla bir kez daha adından söz ettirdi.

Yaklaşık 9 önce kullanıma sunulan Google Duo, ilk haftasında da önemli yol katederek 5 milyon gibi iddialı bir indirilme rakamı elde etmeyi başarmıştı. Çok sayıda popüler görüntü görüşme uygulaması bulunmasına karşın elde edilen son rakamın dikkate değer olduğunun altı çiziliyor.

FaceTime’a rakip

Skype, FaceTime gibi uzun yıllara dayalı geçmişi bulunan görüntülü görüşme uygulamalarının yanında daha organik, daha sessiz bir şekilde indirildiği görülen Duo, görüntülü iletişimde yeni ikon olmaya aday. Elbette bu noktaya ulaşmasında sessiz ve sade kullanımı, hoş arayüzü etkili oluyor. Öte yandan baştan uca şifrelenmiş (end-to-end encryption) görüntülü görüşmelere imkan tanıyor.

Google Duo, Android ve iOS platformlarında Türkiye’de de indirilebilir durumda. Detaylar için uygulama mağazalarını ziyaret edebilir, Google Duo’yı mobil cihazlarınıza indirebilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın