Google Drive’a son veriliyor

0

Google Drive uygulaması önümüzdeki yıl sonlandırılacak. İşte konuyla ilgili detaylar…

Google, kendi blogu üzerinden paylaştığı bir gönderide türkiye’de de hatrı sayılır kullanıcı sayısına sahip olan Drive hizmetine son vermeye hazırlandığını duyurdu. Google’ın önemli servislerinden biri olan Google Drive, cihazlarınızda alan problemi yaşamadan depolama yapmanızı sağlayan kullanışlı bir depolama sistemi olarak dikkat çekiyordu.

Google önümüzdeki süreçte farklı bazı projeler nedeniyle Google Drive’ı sonlandıracak. 11 Aralık 2017’de uygulamaya verilen Google desteği kesilecek ve 12 Mart 2018’de de uygulama Mac ve PC platformları için kapatılacak.

Alternatifler önerilecek…

Ekim ayından itibaren Google, Mac ve PC’de, Google Drive kullananlar için bildirimler gönderilmeye başlanacak. Bu bildirimlerde Google Drive’ın desteğinin kapatılacağı tarih bilgisi aktarılacak. Aynı zamanda alternatif uygulamalar önerilecek.

Masaüstü kullanıcıları Google Drive servisine ihtiyaç duyduklarında onunla aynı fonksiyonları gerçekleştirebilen Drive File Stream uygulamasını kullanabilecekler. Zaten uygulama tüm G Suite müşterileri için aktif hale getirilmiş durumda.

Google Drive Android ve Web için ise kullanıma açık olacak. Telefon yazılımları üzerinden servise sorunsuz bir şekilde ulaşmaya devam edebileceksiniz. Ancak sonuç itibarıyla PC ve Mac için Google Drive artık tarih oluyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın