Google Drive rekora koşuyor

0

Google Drive’ın yakında ulaşacağı kullanıcı sayısı ile yeni bir kilometre taşının eşiğinde olduğu kaydediliyor. İşte detaylar… 

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun olarak kullanılan bulut depolama hizmeti Google Drive’ın kısa süre içerisinde önemli bir başarıya imza atacağı belirtildi. Cloud Next Konferansı kapsamında yapılan duyuruya göre Google Drive, yakında 1 milyar kullanıcıya ulaşacak. Bunun için verilen süre ise ‘her an’ şeklinde. Yani Google’ın popüler servisi, 1 milyar kullanıcılı platformlar arasına dahil oluyor.

2012 yılında sunulan Google Drive, bulut depolama dendiğinde akla ilk gelen platformlardan. Aynı zamanda stabilitesi ve kullanım kolaylığıyla da yüz milyonların tercihi durumunda. Her ne kadar Dropbox ve OneDrive gibi rakiplere sahip olsa da öne çıkmayı biliyor.

Ücretsiz olarak 15 GB depolama alanı veren, aynı zamanda yıl içinde 5 GB’ye varan ücretsiz alanları da hediye olarak sunabilen platform, 9 Mart  tarihinde 800 milyon aktif kullanıcıya sahipti. Geride kalan kısa sürede 200 milyon yeni kullanıcıya merhaba dediği anlaşılıyor.

Öte yandan Google’ın diğer başarılı platformları Gmail, Chrome ve Google Maps’in de 1 milyarı çoktan geçtiği biliniyor. Bir diğer Google yazılımı olan Android de yine 2 milyarın üzerinde kullanıcıyla dikkat çekiyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. ‘Teknoloji Dostunuz’ MediaTrend’i takipte kalınız.

Cevap bırakın