Google’dan daha güvenli! ‘Rezil olmaktan’ kurtarıyor

0

Akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunun kullandığının farkında olmadığı en popüler uygulama kesinlikle ‘klavye’ oluyor. Kullanıcılar gerek daha hızlı yazmayı sağladığı için gerek çok daha pratik bir deneyim sunduğu için klavye uygulamalarını tercih ediyor. Dünyanın en çok kullanılan klavyeler ise telefonların bünyesinde sunulanlar oluyor. Yine de tek yol bu değil. Klavye uygulaması Typewise bu noktada oldukça iddialı özellikleriyle dikkat çekiyor.

Klavye uygulaması Typewise popüler olanların aksine yüzde 100 güven vadediyor

Google ve Microsoft’un en yaygın kullanılan klavyeleri muhtemelen sanıldığı kadar güvenli değil. Zira üçüncü parti uygulamalar da bu noktada pek çok kişinin verilerini sızdırabiliyor ancak İsviçreli start-up Typewise, yüzde 100 güvenli olduğunu iddia ediyor.

Buna ek olarak dört kat daha az yazım hatasıyla yazmanıza olanak tanıyan bir klavye uygulaması sunma konusunda teknoloji devleriyle rekabet etmeye çalışıyor. Söylendiği kadarıyla bu uygulama telefonda çalıştığı andan itibaren verilerinizi veya yazdıklarınızı bir yerde depolamıyor. Bulut veya internet gibi bir ortamda saklanmadığı için yazdıklarınız da güvende kalıyor.

Bunlara ek olarak rezil olmaktan da kurtarmayı vadediyor zira bu tarz klavyelerde yanlış otomatik düzeltme sebebiyle pek çok kez yanlış mesajlar yazıldı. İşte Typewise da altıgen klavye düzeniyle kullanıcılara yüzde 33 oranında hız kazandırırken, doğruluk oranından da taviz verilmesini engelliyor.

klavye uygulaması Typewise

WhatsApp gibi popüler uygulamalar da kullanıcıların güvenini sarstığı için klavye uygulamalarına da büyük oranda güvensizlik var. Bu klavye ise belirtildiği kadarıyla Google’ın klavyesinden hem daha güvenli hem de çok daha iyi. Uygulamada 40’tan fazla dil bulunuyor ve ilerleyen zamanda bu sayının artması bekleniyor.

Typewise ayrıca yapay zeka sistemi üzerinde İsviçre Federal Teknoloji Enstitüsü ile iş birliği gerçekleştirdiği için tahmine dayalı metin yeteneğini de geliştiriyor. Pazarda yeni bir rakip olarak Microsoft ve Google gibi devlerin karşısına çıkan Typewise, oldukça iddialı ve 2019 yılından bu yana milyonlarca kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Şirket yetkilileri iki yıl içinde 10 kat büyümeyi hedefliyor. Uygulama ücretsiz olarak sunuluyor ancak bazı özellikleri kullanmak isteyenlerin ödeme yapması gerekiyor.

Cevap bırakın