Google Chrome kullanıyorsanız bir müjdemiz var!

0

Windows ve Mac kullanıcıları, artık Google Chrome’u koyu tema ile kullanabilecek. İşte detaylar…

Popüler web tarayıcısı Google Chrome, Türkiye’de internet kullanıcıları tarafından oldukça yoğun bir şekilde tercih ediliyor. Mozilla Firefox’la ciddi bir rekabet içindeki web tarayıcısında, geçtiğimiz dönemde ön bilgileri aktarılan bir modun kullanıma sunulduğu görülüyor. Hem Mac hem de Windows tarafında gelen yeni Chrome modu, tahmin edileceği üzere ‘koyu tema’ şeklinde.

Koyu tema arayüzünün kullanımı ise Windows ve Mac işletim sistemlerinde yerleşik olarak gelen koyu arayüzün aktif hale getirilmesi ile birlikte ekrana geliyor. Söz konusu işletim sistemi modu açıldığı anda Chrome da koyu temayı kullanıma sunuyor. Böylelikle karanlık tema, kullanımın geneline eksiksiz bir şekilde yayılmış hale geliyor.

Söz konusu özellik, düşük ışık altındaki bilgisayar kullanımı açısından ele alındığında gözler için yüksek konfor sağlıyor. Stabil olarak çalıştığı gözlemlenen mod, Twitter gibi sosyal ağlarda da yoğun olarak -ayarlar- üzerinden gerçekleştirilen değişikliklerde uygulanabiliyordu, böylelikle göz sağlığı için kapsamı bir miktar daha artırılmış oldu.

Öte yandan Google’ın web tarayıcısını geliştirmeye yönelik çalışmalarının ardı arkası kesilmiyor; son bilgilere göre tarayıcı için Never-Slow Mode şeklinde atfedilen yeni bir modun hazırlığı devam ediyor. Özelliği ne sorusu için de bir takım detaylar var. Mod sayesinde kaynak yüklenmesi ve bir takım performansı olumsuz etkileyen özelliğin kısıtlanacağı, böylelikle de daha hızlı bir web gezinme deneyiminin sağlanacağı belirtiliyor.

Cevap bırakın