Google Chrome kullanıcılarına büyük yenilik!

0

Google Chrome birçok kişinin en çok tercih ettiği mobil ve masaüstü uygulamalar arasında yer alıyor. RAM yönetimi konusunda sıkıntıları olsa da, sağladığı avantajlar Google Chrome’u hep bir adım önde tutuyor. Şimdiyse mobil uygulamayı kullananlar için güzel bir haberimiz var.

Google Chrome sekme görünümü yenileniyor!

Chrome mobilin sekme yönetim penceresi oldukça başarılı ve kullanıcılar tarafından beğeniliyor olsa da, bazı kullanıcılar bu durumdan memnun değil. Sadece sekme görünümü yüzünden, alternatif tarayıcılara yönelen çok sayıda kullanıcı mevcut.

Özellikle parmakları daha kısa olan ve tek elle telefon kullanımı gerektiren durumlarda sekmeler arasında rahat geçiş yapamayan kullanıcılar, yeni güncelleme ile gelecek olan, tablo şeklinde sekme yönetim görünümünü oldukça sevecek.

Resimde görülebileceği üzere, yeni görünümle hem tek seferde daha fazla sekmeyi görebiliyorsunuz hem de çok sayıda sekme arasında dolaşırken yanlış sekmeye geçme olasılığınız düşürülmüş oluyor.

Eğer Android kullanıyor ve uygulamanın geliştirici sürümünü kullanıyorsanız, adres satırına chrome://flags yazdıktan sonra, #enable-tab-grid-layout satırını aktifleştirerek yeni görünümü test edebilirsiniz. Ayrıca bu sayfadan, diğer yayınlanmamış özelliklere de erişebilirsiniz.

Cevap bırakın