Google CEO’su açıkladı: 5 milyon kez indirildi!

0

AndroidPIT-google-duo-test-7963-w782

Sundar Pichai, görüntülü görüşme uygulaması Google Duo’nun bir haftalık süre sonunda 5 milyon indirilme rakamına ulaştığını paylaştığı bir tweet’le duyurdu. İşte detaylar…

Google CEO’su Sundar Pichai, kişisel Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir tweet’te görüntülü görüşme uygulamalası Google Duo’nun indirilme rakamını paylaştı. Buraya tıklayarak detaylarına göz atabileceğiniz uygulamanın, ilk haftasında 5 milyon indirilme rakamına ulaştığını duyuran Pichai, gelişmeyi Blogspot’taki Google Blog yazısının linkiyle birlikte paylaştı.

Ekran Resmi 2016-08-26 13.05.29Bir hafta içinde ulaşılan bu kilometre taşı önemli bir başarı anlamına geliyor. Çünkü uygulama, Google tarafından ‘önyüklü’ halde Android cihazlara gelmedi, tamamen kullanıcıların uygulama mağazası üzerinden indirmelerine dayanıyor.

Google Duo bir görüntülü sohbet uygulaması. Uygulamayı açıp dilediğiniz arkadaşınızla görüntülü sohbete başlayabilmenizi mümkün kılıyor. İlginç bir detay olarak sizi arayan kişinin görüntüsü, siz aramayı kabul etmeseniz dahi ekranınızda görünüyor. Böylelikle örneğin sesli bir yerde olduğunu düşündüğünüz arkadaşlarınızı geri çevirebiliyorsunuz.

Google Duo, ilk gününden itibaren ABD’de en çok indirilen ücretsiz uygulama konumuna ulaşmıştı. Öte yandan açıklamanın devamında Google Duo indirilme sayfasında halen 1-5 milyon arası indirilme rakamında olduğu görülmüştü, bu durum kafa karışıklığına yol açarak bir süre gündemde yer aldı.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın