Google, Bitium’u bünyesine kattı

0

Her ne kadar arkasındaki çatı şirketi Alphabet’i gölgede bırakan bir marka değeri olsa da Google, artık tek başına ‘dev’ bir kuruluş değil. Diğer yandan bunun temel nedeninin ‘yapısal durumlarının’ iyiden iyiye karmaşıklaşmasından doğduğu da bir gerçek. Bu detay bilgiden sonra Google adına yaşanan yeni bir gelişmeye geçiyoruz.

Teknoloji şirketi, uzun bir aradan sonra şirket satın aldı. Bitium adlı şirket, kurumsal bulut kimlik yönetimi alanında araçlar sunuyor ve mazisi de 5 yıl öncesine dayanıyor…

Google Apps ve Office 365 ile entegre olarak çalışabilen Bitium, kurumsal tarafta Google Cloud’un gelişmesinde rol oynayabilir. Ayrıca yine bulut tabanlı uygulamalara yönelik oturum açma servisi de sunduğunu da belirtelim. Google, tek taşla birden çok alanda hedefi 12’den vurmuş gibi görünüyor.

Google satın alımı sonrasında Bitium yönetiminde (kurucuları Scott Kriz ve Erik Gustavson) ne gibi bir değişikliğin olacağı henüz netlik kazanmış değil, ancak artık Google çalışanı oldukları aşikar.

Ek olarak satın alıma ilişkin konunun kamuoyu bilgilendirmesi tarafından resmi Bitium blogunun tercih edildiği görüldü. Bitium üzerinden paylaşılan yazı, temelde kullanıcılara teşekkür maiyetindeydi. Ayrıca bir diğer bilinmez olarak satın alım bedeli de açıklık kazanmadı. Bedelin milyar dolarlık bir satın alım olmadığını ise şimdiden ifade etmek gerekiyor. Son olarak satın alım sonrası tüm ekibin Google Cloud bünyesine geçtiğini belirtmek mümkün.

Cevap bırakın