Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelGoogle Bilim Fuarı 2015'te Türkiye'den 5 finalist

  Google Bilim Fuarı 2015’te Türkiye’den 5 finalist

  s-464b30a12c185a23d54d8bba6cdf7c49bab96565
  Dünyayı değiştirecek 90 fikir: Google Bilim Fuarı 2015’te Türkiye’den 5 finalist proje yer alıyor… İşte konuya ilişkin detaylar ve ilgili projeler…

  Google, geçtiğimiz aylarda dünya genelinde yaşları 13-18 arasında değişen öğrencilerin katılabileceği bir proje yarışmasını hayata geçirdi. Talep edilen ise öğrencilerin tutkularını yansıtacak, belki de dünyayı değiştirebilecek bir fikrin hayata geçirilmesiydi. Google Bilim Fuarı kapsamındaki yarışmada dünya genelinde var olan sorunlara çözüm bulma çabasıyla; kalp hastalıklarının erken teşhisinden otomatik toprak nemlendirme sistemine kadar uzanan binlerce proje ile dünyanın her yerinden başvurular alındı…

  Google_Bilim_Fuari_Logo

  Aylar süren titiz değerlendirmelerin ardından bu yılın 90 bölgesel finalisti belli oldu. Finale kalan bu projeler bilimsel ruh, yaratıcılık ve küresel yaklaşımlarıyla diğerleri arasından sıyrılmayı başardı. Bu yılın bölgesel finalist olarak seçilen projeleri arasında Türkiye’den de beş finalist proje yer alıyor:

  Bölgesel finale kalan 90 genç bilim insanı 21 Eylül’de Mountain View Kaliforniya’da düzenlenecek ödül törenine katılacak 20 Global Finalist arasında yer almak için yarışacak.

  Ödüller arasında Scientific American ve Google’dan 100 bin dolarlık burs ve sınıf yardımı, Galapagos Adaları’na National Geographic Gezisi, Danimarka’daki merkezinde LEGO tasarımcılarını ziyaret etme fırsatı ve Virgin Galactic’in Mojave Havacılık ve Uzay merkezindeki yeni uzay gemisi turu yer alıyor. Bu yıl ayrıca İlham veren Eğitimci Ödülü’nün yanı sıra çevre veya sağlık sorunlarına yönelik bir proje için Toplumsal Etki Ödülü de verilecek.

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN