Google, Aysel Gürel’in 89. yaşını kutluyor

0

Teknoloji şirketi Google, aynı zamanda ülkemizde internet dendiğinde akla gelen ilk kuruluşlardan. Herhangi bir konuda arama yapılmak istendiğinde arama motoru üzerinden bunu gerçekleştirmek, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olmazsa olmazlar arasında. Üstelik Google’ın bu konuda bazı sürprizleri de yok değil…

Google’ın kendi ana sayfasında, özel günlerde kendi logosu üzerinde hazırladığı tasarımlardan bir yenisi daha gerçekleşti. İnternet şirketi, Aysel Gürel doodle’ı hazırladı.

Google, Aysel Gürel’in doğumunun 89. yılını özel olarak hazırlanan doodle ile kutluyor. Ülkemizin sevilen şarkı sözü yazarı ve sinema-tiyatro oyuncularından Aysel Gürel, 7 Şubat 1929’da Denizli Sarayköy dünyaya geldi. Gürel yaşasaydı bugün 89 yaşında olacaktı.

Türk pop müziğine damgasını vurdu…

Canlı ve gözüpek kişiliğiyle öne çıkan Gürel aralarında Sezen Aksu, Nilüfer, Tarkan ve Sertab Erener’in de yer aldığı çok sayıda efsanevi şarkıcının yanı sıra gelecek vaat eden yeni yetenekler için de kaleme aldığı, kaybedilen ve bulunan aşklara dair şarkı sözleriyle 1970’lerin sonundan 2000’lere uzanan dönemde Türk pop müziğine damgasını vurdu. Bıraktığı mirasla etkisini hala devam ettiriyor ve geride kalan sözlerle bugün hala şarkılar yapılmaya devam ediyor.

Doodle hakkında

Google logosunda eğlenceli ve şaşırtıcı olarak yapılan ve Doodle olarak adlandırılan değişiklikler festivaller ve yıl dönümlerinin yanı sıra ünlü sanatçıların, kâşiflerin ve bilim insanlarının doğum günlerini kutlamak amacıyla hazırlanmaktadır.

Cevap bırakın