Google aramalarında videoların belirli bölümü bulunabilecek

0

İngilizce YouTube videolarında kullanılabilir hale gelen zaman noktası özelliği ile arama sonucu ile ilgili olarak videonun belirli bir bölümü gösterilecek. İşte detaylar…

Arama motoru devi Google yaptığı yeni güncelleme ile artık arama sonuçlarında çıkan videoların belirli bir bölümünü göstermeye başlayacak. Başta İngilizce YouTube videolarında kullanılabilir hale gelen zaman noktası özelliği ile arama sonucu ile ilgili olarak videonun belirli bir bölümü gösterilecek. Bu sayede uzun bir videonun tamamını izlemek zorunda kalmadan, ilgili bölüm izlenerek büyük bir kolaylık sağlanacak.

YouTube videolarına zaman noktası özelliği

Google arama sonuçlarında yaptığı yeni algoritma değişikliğini YouTube videoları ile birlikte uygulayacak. Örneğin “Nasıl Yapılı” arama sonucunda çıkan videoda kullanıcı sadece videonun belirli bir bölümünü izleyebilecek. Bunun için YouTube içerik üreticilerinin ürettikleri videolara zaman noktası eklemesi gerekecek. Videonun belirli noktalarına o bölümün hangi konu ile alakalı olduğu etiketler ile belirlenecek. Bu sayede arama sonuçlarında videonun sadece ilgili bölümü gösterilmiş olacak.

Zaman noktası özelliğinin ilk planda İngilizce YouTube videoları için kullanıma açan Google ileride diğer video platformlarını ve farklı dillerdeki videoları da sisteme entegre edecek. Yeni özelliğin ilk uygulayıcısı ise CBS Sports ve NDTV gibi büyük içerik üreticileri ile yapılan ortak çalışmalar sonucu bu platformların videoları olmuş durumda.

Cevap bırakın