Google Apple ile beraber çalışmak istiyor

0

Uzun zamandır birbirleri ile rekabet halinde olan iki dev teknoloji şirketi Google ve Apple yakın zamanda ortaklaşa projelere imza atmaya başlayabilirler. Hem Google hem de çatı şirketi olan Alphabet’in CEO’su olan Sundar Pichai Apple ile çalışmak istediğini söyledi.

Google Apple ile çalışmak istiyor

Google CEO’su Sundar Picha, Apple hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Dünyadaki akıllı telefon teknolojileri dahil birçok konudaki teknolojinin gelişmesinde önemli bir rol oynayan şirketin başındaki isim, Apple ile çalışmak için kendisini adadığını açıkladı.

Apple ile çalışmak istediğini belirten CEO, Apple CEO’su Tim Cook ile de sık sık görüştüklerini belirtti. Daha öncedeki projeleri hatırlatan Picha, bu konu için elinden geleni yapacak gibi duruyor.

Apple ile Google hangi konuda bir araya geldiler?

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona virüsten dolayı Apple ve Google geçtiğimiz haftalarda ortaklaşa bir proje üzerinde çalıştılar. Ortaya çıkan projede, iOS işletim sistemine sahip telefonlar ile Android işletim sistemine sahi telefonlar birbirileri ile iletişim kurabilecekler. Bu iletişim sayesinde, Corona virüse yakalanan insanların telefonu, geçmişte bir araya geldiği insanların telefonlarına bildirim gönderebilecek. Yahut Corona virüse yakalanmış bir kişiye yaklaşmanız durumunda konu hakkında bu iletişim sayesinde bir uyarı alabileceksiniz.

Cevap bırakın