Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımGoogle, Android One modellerine odaklanacak

  Google, Android One modellerine odaklanacak

  android-oneAndroid One, Google’ın fiyat etiketlerinin yüksekliği nedeni ile yeni akıllı telefon satın alma konusunda yoğun tereddütleri olan bir mobil işletim sistemi. Ağırlıklı olarak gelişmekte olan ülkeler için tasarlanan bu işletim sisteminin en önemli özelliği uygun fiyat etiketlerine sahip cihazları da beraberinde getirmesi.

  Google’ın Güneydoğu Asya ve Hindistan Bölgesi Genel Müdürü Rajan Anandan tarafından yapılan açıklamaya göre şirket, birkaç hafta içinde Android One işletim sistemine sahip 50 dolar fiyatlı bir akıllı telefon duyuracak. Google’ın Android One programı ile ilgili olarak ‘çok kararlı’ olduğunu da dile getiren Ananda, şirketin yakın gelecekte yeni Android One modelleri hazırlığında olduğuna işaret etmiş oldu.

  Akıllı telefon pazarında rekabet oldukça yüksek. Google açısından çok sayıda marka üzerinden gerçekleştirilen satışların önümüzdeki yıllarda 2 milyar üniteyi geride bırakan adetlere ulaşacağı görülüyor. 20-30 dolar maliyetle üretildiği belirtilen Android One cihazlar ise Google açısından geleceğin önemli stratejik odak noktalarından birini oluşturuyor.

  android-oneHer yıl milyarlarca cihazın satılacağı önümüzdeki yıllarda, söz konusu rakamsal hedeflere ulaşmanın anahtarlarından biri de uygun fiyatlı Android One cihazları olacak. Google’ın stratejik hamlelerinin Türkiye’ye dair yansımaları bu yıl içerisinde tanıtılan bir model ile ilk sinyallerini vermişti. Yapılan açıklamalar satışa sunulan Android One’lı modelin satış adetleri açısından başarı yakaladığı yönündeydi. Bakalım Türkiye pazarında Android One yazılım tabanına sahip yeni modeller duyurulacak m? Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN