Google akıllı saatleri ile geliyor

0

ekran-resmi-2016-12-23-11-06-46

Google, Android 7.0 Nougat yüklü ‘Pixel’ akıllı telefonları ile ilk kez kendi markasını bu seviyede öne çıkarmıştı. Cihazlarda Google logoları ve genel itibarıyla vurgusu öne çıkmıştı. Bu hamlenin bir benzerinin akıllı saatler konusunda gerçekleşeceği duyuruldu…

Android Wear 2.0 işletim sistemi, Google’ın dünya genelindeki birçok akıllı saat için yayınlayacağı bir versiyon. Gerçekleştirilen duyuru ise teknoloji şirketinin söz konusu işletim sistemi versiyonunu ilk olarak kendi akıllı saat modellerinde sunacağı şeklinde. Üstelik bir değil, iki yeni model söz konusu…

Google’ın Android Wear Ürün Müdürü Jeff Chang kaynaklı açıklamaya göre iki akıllı saat de diğer üreticiler tarafından geliştirilecek ve model isimlendirmelerini de bu insiyatif ile belirlenecek. Öte yandan Google ya da Pixel isimlendirmeleri yerine önceki yıllardaki Nexus benzeri bir isimlendirmenin sunulacağına işaret edildi. Özetle Google’ın iki yeni akıllı saati, daha önce gündeme gelmemiş seri ve model isimlerine sahip olabilir.

Android Wear 2.0 ise birçok giyilebilir teknoloji üreticisinin merakla beklediği bir versiyon maiyetinde. Çünkü kullanıcı deneyimi zenginleştireceği kaydediliyor. Android Pay ve Google Assistant gibi özelliklerle birlikte akıllı telefon olmaksızın çalışabilen uygulamaların kullanımı da öne çıkacak bazı özellikler arasında yer alacak.

CES 2017’de tanıtılabilir

Android Wear 2.0 ile ilgili resmi duyurunun ve akıllı saatlerin 2017’nin başında ABD’de düzenlenecek CES 2017 teknoloji fuarında sahnelenmesi bekleniyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir. 

Cevap bırakın