Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürGoogle Adile Naşit'i unutmadı

  Google Adile Naşit’i unutmadı

  1466094701_Adile_Nasit_Doodle

  Teknoloji şirketi Google, özel günlerde anasayfasını tıklayan kullanıcıları Doodle adını verdiği özel logolarla karşılıyor. Google logosundaki değişikliklerde festivaller ve yıl dönümlerinin yanı sıra ünlü sanatçıların, kâşiflerin ve bilim insanlarının doğum günleri de kutlanıyor. 17 Haziran tarihli Google Doodle’u da bunlardan biri…

  Kuzucukları” Adile Naşit’i unutmadı

  Google, ülkemizin çok sevilen sinema-tiyatro oyuncusu ve televizyon sunucusu Adile Naşit’in doğumunun 86. yılını özel olarak hazırlanan doodle ile kutluyor. Oyun ve filmlerinin yanı sıra bir dönem “Kuzucuklarım” diye seslendiği çocuklara yönelik televizyon programlarıyla gönüllerde taht kuran 17 Haziran 1930 doğumlu Adile Naşit, yaşasaydı bugün 86 yaşında olacaktı.

  Google, Türkiye’deki özel günler ve ünlü kişilerin doğum/ölüm günlerine özel Doodle hazırlama geleneğini devam ettiriyor. Hazırlanan Doodle’da Adile Naşit beraberinde Türk motifleri, paylaşım teması ve güler yüz öne çıkıyor.

  Adile Naşit kimdir?

  Gerçek adı Adela Özcan olan Adile Naşit İnce,  İstanbul’da doğmuş Türk sinema oyuncusu, tiyatro sanatçısı ve televizyon sunucusu. Hababam Sınıfı ve Neşeli Günler adlı filmleri ile gönüllere taht kuran Naşit, 11 Aralık 1987’de hayatını kaybetti.

  1940’ların sonunda başladığı oyunculuk kariyerini 40 yılı aşkın süre boyunca devam ettirdi ve sayısız sinema yapımında rol altı. Ayrıca iki TV dizisi ve aralarında Lüküs Hayatı’ın da yer aldığı çeşitli tiyatro gösterinde yer almıştır.

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN