Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelGökyüzü tutkunlarına özel kamera: Tiny1

  Gökyüzü tutkunlarına özel kamera: Tiny1

  tiny1

  Yaz aylarının eşsiz gökyüzü manzaraları için en iyi dönem olduğu gerçeğinden yola çıkılırsa yıldızlarla dolu, parlak lacivert tonlar için bir sene daha beklemek gerekiyor. Ancak yine de gezegenin uzak galaksiler, yıldızlar, Ay ve elbette doğası gereği etkileyici görselliği az çok devam edecek. Peki akıllı telefonunuzla gökyüzünün fotoğrafını çekmeyi deneyenlerden misiniz? Emin olun sonuçlar hiç de iç açıcı olmayacaktır. Odaklamayı zorlaştıran çok sayıda ışık, bulanık fotoğraf sonuçları ile karşınıza çıkar. Video konusunda sonuçlar daha karmaşıktır. Singapur merkezli bir şirket ise astronomi meraklılarına hem kullanım kolay hem de taşınabilir bir cihazla yardımcı olmak istiyor. Bu görüntüleme aygıtının adı Tiny1…

  tiny1

  Şu anda fon desteği alma üzerinde çalışan firmanın Tiny1 adlı modeli, konu gökyüzü olduğunda normal fotoğraf makineleri ya da akıllı telefonlarla elde edilecek görüntü sonuçlarından daha iyisini vaat ediyor. Yani gece çekimleri için ideal bir seçenek olduğu belirtiliyor.

  Ayrıca profesyonel fotoğrafçıların pahalı ve büyük ekipmanlarla elde ettiği gökyüzü fotoğraflarına da ‘GoPro tarzı’ bir sonuç getiriyor Tiny1. Şirketin genel müdürü, GoPro’dan ilham alındığını doğruluyor. Geliştirilen cihazın hedef kitlesinin astronomi meraklıları ve YouTube Vloggers’ları (video paylaşan kimseler) olduğu ifade ediliyor. Ayrıca sadece Amerika’da 2 milyon gökyüzü fotoğrafçılığı meraklısının bulunduğuna işaret ediliyor. Tiny1, göstergeler ışığında ilgi çekici ve hedefleri yüksek bir aygıt gibi görünüyor. Ne ölçüde başarı yakalayacağı konusunda merak şimdiden söz konusu. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN