Gogo, uçaklar için 5G ağı geliştiriyor

0

Gogo, 5G ağını ilk olarak şirketin şu anda air-to-ground (ATG) hizmetine güç vermek için kiraladığı 250 kuleye kuracağını söylüyor.

Uçak içi internet sağlayıcısı Gogo, 2021’den itibaren 5G’yi Kuzey Amerika semalarına getirmeyi planladığını açıkladı. Gogo açıklamasında, yeni 5G hizmetinin, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki daha küçük ticari havayollarında, bu şirketlerin daha küçük bölgesel jetlerinde ve iş jetleri üzerinde uçuş sırasında Wi-Fi’yı daha hızlı kullanmak için tasarlandığını söyledi.

Gogo, 5G ağını ilk olarak şirketin şu anda air-to-ground (ATG) hizmetine güç vermek için kiraladığı 250 kuleye kuracağını söylüyor. Gogo donanımlı ticari uçakların çoğu (Delta gibi havayollarında) hâlâ internet bağlantılarını bu istasyonlardan karşılıyor.

5G bağlantısı, Gogo tarafından üretilen “özel bir modem” olan lisanssız 2.4GHz spektrumunun ve gelişmiş ışın şekillendirme teknolojisinin bir kombinasyonu ile uçağa iletilecek. Şirket, Gogo’nun 5G teknolojisi olgunlaşırken hızlarını ve bant genişliğini artırma yeteneğini artırma amacıyla “tüm spektrum türlerini (lisanslı, paylaşımlı, lisanssız) ve bantları (orta, yüksek, düşük)” destekleyeceğini açıkladı.

Açıklamalar…

Bununla birlikte, 2013 yılında halka açıldığından beri kâr elde etmeyen Gogo, 2018 mali raporunda, ATG ağını geliştirmenin şirketin başarısı için çok önemli olduğunu, özellikle de şu anda kapasitenin kısıtlı olduğunu belirtti. Şirket, “Yeni nesil ATG çözümümüz beklendiği gibi başarısız olursa veya ticari kullanılabilirliği, belirlediğimiz zaman çizelgelerine kıyasla önemli ölçüde geciktiriliyorsa, işimiz, finansal durumumuz ve faaliyet sonuçlarımız maddi olarak olumsuz etkilenebilir” dedi.

Cevap bırakın