Go Edition yüklü Samsung Galaxy J2 Core iddiaları…

0

Samsung Galaxy J2 Core adına sahio olacağı kaydedilen modelin, Kore merkezli şirketin tarihindeki ilk Android Go modeli olabileceği iddia ediliyor. İşte detaylar…

Android Go işletim sistemi son dönemde bir hayli revaçta. Düşük donanımlı telefonları yormadan çalışan yazılım, ayrıca güncelleme dağıtımı konusundaki bonkörlüğüyle de dikkate değer. Bir Android Go telefonunun, en yeni Android versiyonunu edinme süresi, diğer modellere göre çok daha kısa.

Bu noktada ürün portföyünde henüz söz konusu yazılımla birlikte gelen, mütevazı fiyatlı bir akıllı telefon bulundurmayan teknoloji şirketleri de var; Bunlardan biri de Samsung. Ancak bu durum değişmek üzere olabilir.

5 inç Super AMOLED ekrana sahip

Kullanım klavuzunun sızmasıyla beraber basına yansıyan bilgilere göre Samsung, şimdiye kadar ki ilk Android Go modeli üzerinde çalışıyor. Galaxy J2 Core adıyla geleceği kaydedilen modelin Android 8.1 Oreo (Go Edition) ile birlikte sunulacağı belirtiliyor.

Henüz doğruluğu noktasında resmi bir onay bulunmayan modelin IFA 2018 kapsamında lanse edilmesi bekleniyor.

Öte yandan Galaxy J2 Core’un 1.4 GHz saat hızında çalışabilen Exynos 7570 işlemci, 1 GB RAM, 2600 mAh pil, 5 inç Super AMOLED ekran ve 8 MP arka kameraya sahip olacağı ifade ediliyor.

Son derece mütevazı özellikler sunacağı anlaşılan cihazın, oldukça bütçe dostu bir fiyatla satışa sunulması sürpriz olmayacak.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın