Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürGmail’e e-postayı geri alma özelliği geldi

  Gmail’e e-postayı geri alma özelliği geldi

  logo_gmail_color_112in128dp

  Dünyanın en çok kullanılan e-posta platformlarından Gmail, uzun zamandır geliştirme aşamasında olan yeni özelliğini kullanıma sundu. Buna göre e-posta gönderdikten sonra belli bir süre içinde iptal edilebilmesi mümkün kılınıyor. E-postalar için ‘Göndermeyi Geri Al’ seçeneği olarak tanımlanan yeni özellik, uzun süredir test aşamasındaydı.

  Gmail’de geri al seçeneğini aktif etmek için sağ üstteki ‘Araçlar’ ikonu tıklanıyor; buradan ‘Ayarlar’ seçeneğine geliniyor. Kullanıcıların karşısına gelen ‘Göndermeyi Geri Al’ üzerinden 4 farklı süre içinde gönderiyi geri alabilmek mümkün oluyor. Söz konusu süreleri kullanıcı kendi belirliyor. Ardından da ‘Değişiklikleri Kaydet’ butonuna tıklanınca özellik aktif hale geliyor.

  Gönderiyi Geri Al özelliği için kullanıcılara sunulan süreler ise 5, 10, 20 ve 30 saniye şeklinde. Yani artık Gmail’de bir e-posta gönderdikten 30 saniye sonrasına kadar giden kişiye ulaşması önlenebiliyor.

  gmail mobile Photo: Alex Washburn / Wored

  Peki kullanımı nasıl oluyor? E-posta gönderilirken ekranın üst kısmında ‘Geri Al’ şeklinde bir buton beliriyor; buraya tıklanarak ilgili gönderinin iletilmesi durdurulabiliyor. 30 saniyeden sonrasında ise bu özelliğin kullanımı mümkün olmuyor. İlk etapta masaüstü sürümleri için gelen yeni Gmail özelliğinin Android, iOS ve Windows Phone platformları için kullanımda olmadığını belirtelim.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN