Gmail’den para göndermek mümkün hale geliyor

0

gmail-android

Gmail’den sadece e-posta mı gönderiyorsunuz? Yakında para göndermek de mümkün olacak. İşte detaylar…

Android üzerindeki Gmail uygulaması, her ne kadar e-posta servisi olarak tanınsa da çok sayıda farklı özelliği de sahip. Bunlar arasında para gönderip alma özelliği de dahil oluyor. Adeta bir tür banka haline dönüşeceğe benzeyen servisin yeni özelliğine dair detaylar ilgi çekici…

Öncesinde web üzerinden sunulan yenilik, mobil platforma da geldi. Kullanıcılar, mobil cihazlarını kullanarak para gönderebilecek. İlk aşamada ABD’yi kapsayacak şekilde kullanılmaya başlanan özelliğin kısa süre içinde diğer ülkelere yayılması bekleniyor.

Send-money_blog_medium

Görsel ekler gibi…

Servisle birlikte e-postaya tıpkı görsel ekler gibi para eklenebiliyor. Elbette bunun için Google’ın mobil cüzdanı Google Wallet’ın tanımlı olması şartı aranıyor. Para transferi işlemi buradan gerçekleştiriliyor. Öte yandan sadece para göndermek değil, para talebinde bulunmak da mümkün hale geliyor.

İşlem ücreti yok

Söz konusu servis kapsamında herhangi bir işlem ücreti alınmazken, işlemin pratikliği ile birlikte ilgiyle karşılanacağı yönünde beklentinin yoğun olduğu kaydediliyor. İşlemlerin (gelen ve giden tutarlar) görülebileceği belirtiliyor, böylelikle hizmetin bir bankacılık uygulaması gibi çalışabildiği ifade ediliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın