Gmail Android uygulamasında ‘yeni mail oluştur’ butonu değişti

0

Gmail’de yapılan değişiklik sayesinde yeni mail oluştur butonu daha işlevsel hale geldi…

Popüler mail uygulaması Gmail’in Android versiyonu güncellendi. Yeni güncelleme ile birlikte ekranda sabit bir şekilde yer alan “yeni mail oluştur” düğmesi daha modern bir hale geldi.

Önceki sürümlerde dairesel şekilde renkli bir + işareti şeklinde yer alan buton güncelleme ile daha kolay fark edilebilir oldu. Gmail Android güncellemesi ile düğmenin konumu değişmezken yapılan değişiklik sayesinde buton daha işlevsel bir hale geldi.

Gmail Android uygulaması farklı yönleriyle de güncellendi… Gmail Android uygulaması güncellemesi ile köklü değişiklikler yapılmazken ufak düzenlemeler ile uygulamanın verimi arttırılmış durumda. Uygulamada en çok kullanılan ve sağ alt köşede sabit olarak yer alan yeni mail oluştur butonu görünümde olan bir düğmeyle değiştirildi. Yeni tasarımda düğmenin üstünde “Oluştur” yazısı ve kalem simgesi yer alıyor. Daha önce kullanılan gökkuşağı renkleri yerine Gmail’in genelinde kullanılan kırmızı tonları ve beyaz veya siyah arka plan yer alıyor.

Uygulama içerisinde aşağı doğru kaydırıldığında ise hap biçiminde olan düğme otomatik bir şekilde küçülerek dairesel bir düğmeye dönüşüyor. Küçük görünümde ise düğme üzerindeki yazı kaldırılarak sadece kalem simgesi yer alıyor. Gmail Android uygulamasında çeşitli düzenlemeler yapılırken masaüstü arayüzünde ise şuan için herhangi bir değişiklik uygulanmadı.

Cevap bırakın