Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknolojiGmail Android uygulamasına göndereni bloklama özelliği geldi

  Gmail Android uygulamasına göndereni bloklama özelliği geldi

  gmail-androidSon dönemde kendi bünyesindeki mobil uygulamalar üzerinde kapsamlı yeniliklere giden Google, Android işletim sistemine sahip cihazlarda önyüklü olarak gelen Gmail uygulamasını kullanıcı insiyatifini daha da artıran özellikler eşliğinde güncelledi. Yeni güncellemede kullanıcıların yüzünü güldürecek yeni bir özellik dikkat çekti…

  Hemen her Android cihazında yer alan ve en popüler uygulamalar arasında yer alan Gmail uygulamasına kullanıcıyı/e-mail adresini engelleme özelliği gelirken bu sayede gerçekleştirilecek kısa bir işlemin ardından seçilen e-mail adresinden gelecek sonraki tüm iletiler ‘gelen kutusunun’ dışında tutulacak, dolayısıyla bloke edilmiş olacak.

  Android için Gmail uygulamasında, gönderiyi yanıtlama ikonunun yanındaki alt alta üç nokta şeklindeki hızlı seçenekler sekmesinin tıklanmasının ardından kullanıcının engellenmesine yönelik adım ile karşılaşılacak. Burada ilgili e-mail adresinin yanında ‘engelle’ ibaresi görülecek ve burası tıklandığında işlem gerçekleşmiş olacak. Özelliğin kısa süre içinde kullanıma sunulacağını belirtelim…

  gmail

  İstenmeyen e-mail adreslerinden gelen her şey spam klasörüne!

  Kullanıcıları rahatsız eden kimselerden ya da daha çok e-ticaret platformlarından gelen e-mail’lerin bloklanmasının önünü açan özellik, daha önce web sürümünde mevcuttu. Android uygulamasına ise oldukça pratik bir kullanım eşliğinde geldi. Peki engellemenin ardından gönderi alındığında ne olacak?

  Gelen e-mail’ler ‘spam’ klasörüne düşecek ve böylelikle belirli bir süre zarfında okunmadıkları taktirde tamamen silinecekler. Android sürümüne gelen güncelleme ile birlikte Gmail uygulamasının masaüstü sürümündeki özelliklerden biri daha mobil platformlara taşınmış oluyor.

  Öte yandan son Gmail güncellemesi ile daha önceden bloklanmış e-mail adreslerinde engelin kaldırılması özelliği de kullanıma sunuldu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN