Giyilebilir teknolojiye yönelik ilgi uzaktan çalışma ile arttı

0

Giyilebilir teknoloji, teknoloji endüstrisinin en dikkat çeken sektörlerinden biri olmaya devam ediyor.

Vücut hareketlerini takip eden akıllı sensörlere sahip giyilebilir teknoloji ürünlerine olan talep her geçen gün artıyor. Giyilebilir teknoloji ürünleri arasında yer alan akıllı saat ve bileklikler ise en çok tercih edilen ürün grupları arasında yer alıyor. Kompakt tasarımlarıyla GPS, ivme ölçer, jiroskop ve nabız ölçer sensörleri sayesinde günlük hayatta kullanıcılarına birçok veriyi anlık olarak ileten cihazları satın alanların sayısında da büyük bir artış yaşanıyor.

Açıklanan Şubat ayı verilerine göre; giyilebilir teknoloji ürünlerinin satışları geçen yılın aynı dönemine kıyasla 2,6 kat artış gösterdi. Aynı dönemde akıllı bileklik satışları 4,8 kat, akıllı saat satışları  ise 2,4 kat arttı. Akıllı saatler en çok talep gören giyilebilir teknoloji ürünleri olurken akıllı bilekliklere yönelik ilgi de rekor düzeyde arttı.

Huawei Watch Fit

Akıllı saate ilgi artıyor…

Evden çalışma ve eğitimin yaygınlaşmasıyla birlikte evlerde daha çok vakit geçirilmesi beraberinde spor aktivitelerini de evlere taşıdı. Temel fitness takip verilerinden, gelişmiş spor aktivite takibine dek detaylı bilgiler veren cihazlar özellikle bu dönemde evde spor yapan kullanıcılar tarafından tercih edilmeye başlandı. Akıllı saatler, spor esaslı özellikleri ile öne çıkan teknolojik tercihler arasında yer aldı.

MediaMarkt’ta satışa sunulan giyilebilir teknoloji ürünlerini incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Cevap bırakın