Gittiğiniz evi akıllandıracak hediye önerileri

0

Ülkemizde her yıl dört mevsim yaşanıyor. İlkbahar, yaz, sonbahar, kış mevsimleri arasında insanların önemli bir kısmının favorisinin yaz olduğunu söyleyebiliriz. Bilinen dört mevsim varken, resmi olarak ismi konulmamış bazı mevsimler de yok değil. Bunlardan biri düğün mevsimi. Her yıl düğün mevsiminin temmuz ayında başladığını söyleyebiliriz. Eylül ayına kadar devam eden düğün mevsimi hem yeni evlenenler hem de birçok düğüne çağırılanlar için yoğun bir dönem. Düğünler üst üste geldiğinde aynı anda düğüne gitmek mümkün olmuyor.

Misafirlik için hediye önerileri

Düğün mevsiminde insanlar evleniyor. Yeni ev kurma telaşı neredeyse aylar boyunca devam ediyor. Aynı anda birden fazla düğünün çakışması katılımcılar için de zorlu ve sancılı bir süreç. Düğününe katılamadığımız kişilerin mutlaka yeni evlerini ziyaret etmek gerekiyor. Durum böyle olunca da yeni ev hediyesi seçme telaşı ortaya çıkıyor.

Eskiden yeni ev hediyesi için evin ihtiyacı olan eşyalar alınırdı. Ancak bu eşyalar da teknolojinin gelişmesiyle birlikte teknolojik ürünlere doğru evrildi. Şimdi yeni bir evin ihtiyacından ziyade, misafirliğe gittiğiniz evi akıllandıran ve hediyenizle ortama damga vuracağınız hediyelere yönelmenin tam zamanı. İşte gittiğiniz evi akıllandıracak hediye önerileri.

Diyelim ki çok sevdiğiniz bir tanıdığınız evlendi ancak siz yurtdışında olduğunuz için bu düğüne katılamadınız. Bu yüzden ev ziyareti yapmanız şart ve ne alacağınızı kara kara düşünüyorsunuz. Bu durumda ne almak daha mantıklı olur? Sizi düşünme derdinden kurtaracak hediye önerilerini bir araya getirdik.

Müzik artık taşınabilir hale geldi. Bunun en önemli sebebi ise bluetooth hoparlörler. Her bütçeye uygun bir bluetooth hoparlör olduğunu düşündüğümüzde, bu yeni bir ev için gayet faydalı bir hediye olabilir. Evinde müzik dinlemeyi sevmeyen insan sayısı yok denecek kadar az. Yani bu hediyeyi kime alırsanız alın yüzünü güldüreceğinden eminiz. Akıllı telefona kolayca bağlanan bu hoparlörlerle ev sahipleri telefonları üzerinden açtıkları videoları ya da müzikleri zevkle dinleyebilir. Emin olun her dinlediklerinde size bir kez daha teşekkür edecekler.

Hemen hemen her markada cebinize uygun bir hoparlör modeli bulabilirsiniz. Tabii satın alırken bazı özelliklere dikkat etmek gerekiyor. Bağlantı özelliklerine, frekans aralığına hatta boyutlarına bile bakmak gerekiyor. Eğer sizin de bir bluetooth hoparlör ihtiyacınız varsa bu satın almada ikisini birden aradan çıkarmayı da düşünebilirsiniz.

Misafirliğe gittiğiniz eve teknoloji götürmek için bir diğer yardımcınız ise akıllı ampuller. Eğer evinde henüz hiçbir akıllı ürün olmayan bir aileye gidiyorsanız, onları akıllı ev ürünleri dünyasına bir akıllı ampul setiyle sokabilirsiniz. Akıllı telefon üzerinden kontrol edilebilen ampuller ev sahiplerini konfora kısa sürede alıştıracak. Ayrıca, gün ışığı taklidi yapan bu ampullerle alarma ihtiyacı olmadan uyanan ev sahipleri yine size her sabah teşekkür edecektir.

Akıllı ampullerin aslında pek de ev hediyesi olabilecekmiş gibi durmasa da artık devrin değiştiğini kabul etmek gerekiyor.

Alacağınız hediye yeni teknolojilerle donatılmış geleneksel bir hediye de olabilir. Örneğin, kahve makinesi. Günümüzde farklı yeteneklere sahip kahve makinesi modelleri bulunuyor. Bu da tabii bütçeyle doğru orantılı. Güvenlik önlemine sahip makinelerin önemli bir kısmı fazla ısındığında kendini kapatabiliyor. Bu da onları akıllı yapan en önemli özelliklerden biri.

Bir eve çay ya da kahve makinesi alacağınız zaman kaç bardak çay/kahve çıkacağına özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Misafirliğe gideceğiniz evi akıllandıracak ve teknolojk hale getirecek daha birçok ürün saymak mümkün. Daha önce de dediğimiz gibi artık devir değişti ve hediye için biraz daha geniş düşünmek gerekiyor. Farkınızı ortaya koymak için ne alacağınız üzerinde kısa bir süre düşünmeniz yeterli olacaktır.

Cevap bırakın