Giphy’den mobilde GIF oluşturma aracı

0

GIF’ler dijital hayatın ilginç renkleri. Özellikle sosyal medyada görüş ve düşünceleri aktarmaya için fark yaratan bir kullanım metodu olduğuna da şüphe yok. Bu konunun önde gelen platformalarından biri ise Giphy. Özetle çevrimiçi bir arama motoru, veritabanı ve kolay adımlarla GIF oluşturulması işlevlerine sahip olan platform, milyonlara hitap ediyor ve kendini geliştirmeye de devam ediyor.

Giphy, mobil tarayıcılarda kullanılabilen GIF Maker aracını kullanıma sundu. Böylelikle artık mobilde de GIF oluşturmak mümkün hale geliyor. Daha önce (2015’te) masaüstü versiyonu yayınlanan GIF Maker, GIF oluşturmak isteyen sosyal medya meraklılarının sıkça kullandığı oldukça pratik şekilde kullanılabilen bir özellik.

Artık akıllı telefonlarınızla GIF yapabileceğiniz oldukça iddialı bir araç var. Kullanımı da masaüstü versiyonla hemen hemen aynı; kamera rulosundan bir video yükleniyor, klip GIF haline dönüştürülüyor ve URL’ye dönüştürülerek paylaşılabiliyor. Altyazı oluşturma, çıkartma ekleme, manuel olarak GIF çizme ve boyama gibi olmazsa olmaz özellikler de sunuluyor. Ayrıca web üzerinden video çekme fonksiyonu da var.

İlk kez 30 sene önce kullanılmaya başlanan GIF’ler, mütevazı bir görüntü formatı olmasının yanı sıra emoji kadar olmasa da internet çağının ilgi duyulan konuları arasında yer alıyor. Geçtiğimiz ay Facebook’la işbirliğini açıklayan Giphy ise bu alandaki öncü platformlardan biri durumunda yer alıyor.

Cevap bırakın