Daha İyi Video ve Fotoğraf Çekmenizi Sağlayan Aksesuarlar

0

Sanal ortamda her gün milyonlarca fotoğraf ve video yükleniyor. Bunların %90 kadarı da cep telefonu ile çekiliyor. Dijital çöplük içerisinde farkınızı yaratmak veya estetik açıdan kendinizi daha iyi ifade eden fotoğraflar çekmek için biraz yardım alabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz ürünlerle yaratıcılığınıza katkı sağlayacağımızı umuyoruz. Bir gimbal ve tripod önerileri ile başlıyoruz.

gimbal
Üç eksenli sabitleyici ile cep telefonu kullanarak kendi filminizi çekebilirsiniz!

Gimbal deyince akla Zhiyun Smooth-Q 3 Gelir

Cep telefonlarının kamera özelliği o kadar gelişti ki artık festivallerde bile cep telefonuyla çekilen filmler yarışıp ödül alabiliyor. Örneğin Sundance Film Festivali’nde Tangerine isimli ödüllü film iPhone 5S ile çekilmişti. Bu kadar iddialı olmasanız da gimbal kullanarak siz de videolarınıza artı bir profesyonel hava katabilirsiniz. Gimbal, 3 eksenli dengeleme sistemiyle elinizdeki titremenin neredeyse tamamını ortadan kaldırıyor. Ürünü isterseniz GoPro modelleri ile de kullanmanız mümkün. Bir taşla bol kuş… ZHIYUN Smooth-Q 3’ü daha yakından incelemek ve 499 liraya satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

tripod
Cep telefonunuzun fotoğraf ve video özelliklerinde gelişmiş seçenekler varsa, tripod çok işinize yarayabilir

Manfrotto Mk Pixi Clamp

Tripodların öne çıkan kaliteli markalarından Manfrotto, mini tripoduyla cep telefonlarına yeni bir boyut katıyor. Özellikle time lapse çekim yapıyorsanız ya da cep telefonunuzun profesyonel fotoğraf ayarları var ve uzun pozlama ya da farklı pozlarda çekim yapıp gelişmiş bir HDR imajı yakalamayı tercih ediyorsanız tripod çok işinize yarayacak. Ürün ağırlığı ile titreşimlere karşı olabildiğince dayanıklı. Evrensel başlığı ile de GoPro’dan küçük DSLR makinelere kadar birçok ürünle uyumlu. 159 liraya ürünü satın almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Eğlencelik Atıştırmalar

Cep telefonlarında farklı fotoğraf çekmek için çeşitli lensleri deneyebilirsiniz. Balıkgözü ya da telefoto gibi çeşitli lensler ile fotoğraf ve videolarınıza yorum katabilirsiniz. Bu amaçlı bir kite yakından göz atmak için hemen bu adresi ziyaret edin.

Gimbal
Esnek bir tripod ile zor alanlarda farklı açılar yakalayabilirsiniz

Eğer daha farklı açılarda çekim yapmanız gerekiyorsa Hama’nın esnek tripoduna da bakabilirsiniz. 14.99 liraya bu adreste yer alan ürün, Manfrotto Pixi Clamp’in içinden çıkan evrensel tutucu ile birleştirilip telefonda tercih edilebilir. Bu ürünle örneğin bir boruya ya da ağaç dalına cep telefonunuzu sabitleyebilirsiniz. Fotoğrafçıların sevdiği polarize filtre çözümünü de kendiniz yapabilirsiniz! Eğer gözlüğünüzde polarize özelliği varsa cep telefonunuzun kamerasına gözlük camınızı tutarak kontast değerleri daha düşük fotoğraflar çekebilirsiniz. Denemesi bedava!

Cevap bırakın