Gigabyte yeni X570 anakartlarını duyurdu

0

Popüler anakart üreticisi Gigabyte, X570 AORUS adını verdiği yeni anakartlarını tanıttı. Gigabyte X570 AORUS anakartların özellikleri haberimizde…

AMD firmasının Ryzen serisi olarak ürettiği işlemci ve X570 çipsetin ardından anakart üreticileri de yeni modellerini tanımaya başladı. Bunlardan biri de Gigabyte firmasının yeni X570 AORUS anakartları. Yeni model anakartlarda PCIe 4 desteği yer alıyor ve bunun yanında 14 güç fazı ve ses sensörüne sahip akıllı fan bulunuyor. Ayrıca kolay BIOS güncellemesi gibi özelliklere sahip olan yeni X570, bilgisayar açılmadan ya da grafik kartı takılmadan sorunsuz bir şekilde güncellenebiliyor. Ayrıca yeni model anakartların WiFi 6 802.11ax kablosuz özelliği sayesinde 2.4Gbps bağlantı hızı sağlayabildiğini de söylemek mümkün.

Gigabyte’ın yeni serisinin amiral gemisi ise X570 AORUS XTREME olarak karşımıza çıkıyor. Serinin bu modelinde 70A seviyelerine ulaşan 16 fazlı dijital güç tasarımı bulunuyor. Ayrıca etkili bir VRM soğutması için de direkt olarak dokunuşlu ısı borularına yer verilmiş.

Gigabyte X570 serisinde öne çıkanlar

Yeni anakartların ısıya karşı dayanıklı bir yapıda üretildikleri görülüyor. Modellerde aşırı ısıya karşı  dayanıklı olan M.2 termal koruma bulunuyor. Ayrıca Smart Fan Teknolojisi ile fandan çıkan gürültünün desibel seviyesinin ölçüldüğü sensörler yer alıyor. Bunların yanı sıra seride dayanıklı bileşenler olarak adlandırılan GIGABYTE Ultra Durable öne çıkanlar arasında.

Cevap bırakın