Gezi uygulaması Google Trips çok yakında hazır

0

bf9c0e7d5a8bf1263c5f92cc64d9fc4bTeknoloji şirketi Google, çok sayıda mobil uygulamaya sahip. Ayrıca yeni yazılımların geliştirilmesi yönünde adımların atıldığı, bu alanda her an yeni uygulamaların kullanıma sunulmasının da gündemde olduğu biliniyor. Yeni bilgilere göre ise Google, bu kez de bir gezi uygulamasının hazırlıklarını tamamlamak üzere. Google Trips adıyla geleceği belirtilen uygulama, adından da anlaşılacağı gibi seyahat ve lokasyonlarla ilgili bilgiler sunması. Söz konusu uygulamanın Google’s Local Guides programındaki kullanıcılara test amaçlı sunulduğu da gelen bilgiler arasında. Peki Google Trips genel hatlarıyla ne gibi özellikler sunuyor? Kullanıcılara ne gibi avantajlar sağlayacak?

İlk bilgilere göre mobil uygulamanın en önemli özelliği Gmail hesabı üzerinden seyahat programı ile eşleştirilen bilgilerin, kullanıcıya güzergahdaki şehirler ve ülkeler hakkında detaylar sunması. Ayrıca uygulama üzerinden seyahat edilecek bölgelerin haritası indirilebilecek ve internet olmaksızın Google Maps kullanımı mümkün olacak. Böylelikle ücra köşelere ya da kırsal bölgelere seyahate giden kullanıcıların düşük ya da sıfıt internet durumundaki ihtiyaçlarının karşılanmak istendiği anlaşılıyor.

Ayrıca kullanıcılara basit web aramaları ile erişilebilen bir dizi bilgi de hazır olarak sunulacak. Google Trips uygulamasında mutlaka görülmesi gereken yerler, restoranlar, vb bilgiler ayrıntılı olarak gelecek. Ek olarak gidilecek yerlere yönelik yönergeler de uygulama üzerinden görülebilecek. Google, kullanıcıların kaybolmasını istemiyor gibi görünüyor. Google’un ilgili mobil uygulamayı kısa süre içinde duyurması ve nihai sürümünü genel kullanıma açması bekleniyor.

Cevap bırakın