Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımGeneral Mobile 4G: Google İşbirliği İle Geliştirilen Yerli Telefon

  General Mobile 4G: Google İşbirliği İle Geliştirilen Yerli Telefon

  Android One programı kapsamında donanım ve telefon üreticileri ile işbirliği yapan Google, yüksek kalite, performans ve uygun fiyatlı akıllı telefon seçeneklerinin tüketicilere buluşturmak üzere General Mobile ile işbirliği yaparak General Mobile 4G’yi piyasaya sundu.

  General Mobile yeni telefonu ile büyük sükse topluyor. Bunun en büyük nedeni ise Google2ın Android One programına dahil olması. Öyle ki Android One programı kapsamında üretilen telefonlar, kullanıcıya Android işletim sisteminin en güncel versiyonu ile, en yeni özellik, uygulama ve güncellemelerin rahatlıkla yüklenebileceği bir şekilde sunuluyor. Bununla birlikte Android One programı kapsamında geliştirilen telefonlar hızlı işlemci, kaliteli geniş ekran, yüksek çözünürlüklü ön ve arka kameralar gibi gelişmiş özelliklere sahip oluyorlar.

  general mobile 4g 1

  General Mobile 4G işte bu tür bir telefon. General Mobile 4G, Türkiye’de ilk kez Android’in en güncel versiyonu Lollipop 5.1.1. ile birlikte geliyor.

  Alışılagelmemiş Tasarım

  Metal görünümlü plastik bir çerçeveye sahip olan General Mobile 4G, benzer ürünlerle kıyaslandığında üstün bir tasarıma sahip değil. Giriş seviyesi telefonlarda bildiğimiz tasarımın bir tık üzerinde olan General Mobile 4G, arkadaki suni deri kapak ile fark yaratma peşinde. Bunu da iyi beceriyor. Çünkü beyaz ve siyah renk seçenekleri ile satışa sunulan bu kapaklar, ürünü ucuz göstermekten kurtarıyor.

  general mobile 4g 3

  5 inç büyüklüğünde Gorilla Glass 4 HD IPS (1280 x 720) ekranına sahip olan General Mobile 4G, 135 gr ağırlığı ile ele çok rahat oturuyor. 400 cd/m2 ile iyi bir parlaklığa ve kontrast değerine sahip olan bu ekran keskin ve net görüntüler verebiliyor. Başarılı renk doğruluğunu da hesaba kattığımızda, aynı segmentte satılan ürünlerle kıyasla önemli bir avantaj sağlıyor.

  Suni deri kapak günümüzde hızlıca yayılan yeni bir moda. Kapağın altında micro SIM ve microSD kart yuvaları yer alıyor. Bununla birlikte şarj olmadan yaklaşık iki gün kesintisiz çalışabilen, çıkarılabilir 2500 mAh’lik bir pil yer alıyor. Bu kapağın en büyük dezavantajı tak çıkar tasarımı ile zamanla aşınması ve bu sayede de tam yerine oturmaması.

  general mobile 4g 4

  Ortalamanın Üzerinde Performans

  Google’ın, General Mobile 4G’de torpil geçtiğini hemen görüyoruz. Öyle ki Google, Android One cihazlar için oluşturduğu teknik özellikler çıtasını yükseltti. Qualcomm’un dört çekirdekli 64-bit tabanlı 1.2 GHz işlemcisine sahip olan General Mobile 4G, 2 GByte bellek ve 16 Gbyte kapasite ile beraberinde geliyor. Bunun anlamı giriş seviyesi Android telefonlarla daha donanımlı olması. Zaten yaptığımız testlerde bunu çok iyi gördük. General Mobile 4G, sayfalar arası geçişlerde kesinlikle takılmıyor. Uygulamalar hızlıca açılıyor ve temel özelliklerin kullanımında herhangi bir yavaşlık yaşanmıyor. Yine de şunu söylememiz gerek. General Mobile 4G ortalama performansının biraz daha üstünde. Bunun da en büyük nedeni sade ve temiz 64 bit Android One işletim sistemine yerel bir arayüzün kullanılmaması.

  general mobile 4g 2

  13 MP’lik Kameraya Sahip

  General Mobile 4G, arka tarafta 13 MP ön tarafta da 5 MP’lik kameralara sahip. Otomatik odaklama ve çift LED flaşlı arka kamera, ne yazık ki ortalama performansın üzerine çıkamıyor. Yaklaşık 3 saniyede odaklama yapan bu kamera özellikle loş ortamlarda zorlanıyor. Hızlı çekim tuşu iyi düşünülmüş bir özellik. Ama bu modda istenilen netlikte fotoğraflar çekilmiyor. Kullanılan yazılım uygulaması a daha iyi olabilirdi. 5MP’lik ön kamera ise özellikle selfie tutkunları için yeterli.

  General Mobile 4G’nin video performansı, çekim performansından çok daha iyi. Öyle ki bu ürünün video kalitesinin bizi şaşırttığını söylemeliyiz. Görüntü sabitleme teknolojisi bu üründe başarılı bir şekilde çalışıyor.

  Unutmadan şunu da belirtmek isteriz. General Mobile 4G’nin başlıca en önemli avantajı en az 18 ay boyunca çıkacak Android güncellemelerine en erken ve hızlı şekilde ulaşabilecek olması.

  Daha detaylı bilgi veya ürünü satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN