Gençlerin sosyal medyadaki 1 numaralı tercihi değişti

0

Gençlerin en çok tercih ettiği sosyal medya platformu artık Snapchat değil! İşte detaylar…

Hayatımızın olmazsa olmazı haline gelen sosyal medya platformları arasındaki rekabet her geçen gün daha da artıyor. Özellikle gençler tarafından kullanılan sosyal medya platformlarında liderlik el değiştirdi.

ABD’de yaşayan gençler arasında yapılan yeni bir araştırmanın sonucuna göre gençler tarafından en çok kullanılan sosyal medya platformları listesinde zirve el değiştirdi. Uzun zamandır kan kaybeden Snapchat liderliği Instagram’a devretti.

Snapchat özellikle Stories özelliğinin Facebook tarafından Instagram başta olmak üzere tüm diğer servislerine getirmesiyle birlikte popülerliğini yitirse de ABD’de yaşayan gençler tarafından en çok kullanılan sosyal ağ uygulamasıydı.

Facebook düşüşte…

Yapılan son araştırmaya göre liderlik el değiştirdi ve liderlik koltuğuna Instagram oturdu. Yapılan araştırmada gençlerin Facebook kullanımında da önemli bir düşüş yaşanırken Facebook’un sahibi olduğu Instagram ise büyümeye devam etti.

Listede geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre Snapchat’ın kullanım oranları yüzde 82’den yüzde 84’e çıksa da Instagram’ın kullanım oranı yüzde 81’den yüzde 84’e yükselmiş durumda.

Araştırma sonuçlarına göre gençlerin Facebook kullanım oranı ise yüzde 45’ten yüzde 36 düşmüş.

Aynı şekilde Twitter’ın kullanım oranında da yüzde 3’lük bir düşüş söz konusu.

Cevap bırakın