Genç YouTuber Zoella aylık kazancı ile şaşırtıyor

0

zoella_3134280b

YouTube fenomenlerinin izlenme sayıları ile orantılı olarak hatrı sayılır rakamlar kazandığı biliniyor. Bu alanda en tanınmış isimlerin başında PewDiePie kanalının sahibi Felix Kjellberg geliyor. Yılda 10 milyon dolardan fazla gelir elde eden ünlü isim, kazancını durmaksızın yükseltmeye de devam ediyor. Ancak konunun ‘çok kazananlar’ listesindeki isimler saymakla bitmiyor. İşte bunlardan biri de İngiliz YouTuber Zoe Sugg. 10 milyondan fazla aboneye sahip Zoella adlı kanalın sahibi, makyaj, moda ve ilişkiler hakkındaki videolarıyla ilgi görüyor. En son açıklama ise aylık gelirleri hakkında…

Buna göre Zoella kanalının sahibinin aylık 50 bin Euro YouTube geliri var. Bu da yılda 650 bin Euro yapıyor. Dolar-Euro kur dönüştürücüs kullanıldığında 1 milyon dolara yakın gelir elde ettiği anlaşılıyor. Bu çarpıcı rakamlara dair ilginç bir detay ise sadece 1 buçuk sene önce yılda 400 bin Euro kazanıyor olması. Yani genç YouTuber’ın gelirleri yüzde 50’den fazla artmış durumda.

Vlogger, ülkedeki en popüler isimler arasında. Örneğin çıkarmış olduğu kitap, sadece bir haftada 100 bine yakın satmayı başararak rekor kırmıştı. Ayrıca kendisinin 1 milyon Euro degree sahip lüks bir evde yaşadığı da biliniyor. Adeta sosyal medya üzerinden büyük paralar kazanma konusunda ilham veriyor Zoe Sugg.

Ülkemizde çok sayıda YouTuber bulunuyor. Sayıları her geçen gün artan kanal sahiplerinin oyundan lifestyle’a, modadan bilim kurguya sayısız başlıkta içerik ürettikleri görülüyor. Bununla birlikte gelirleri hakkında çok net rakamlar yok. Bununla birlikte ilgili rakamların hızla arttığı biliniyor. Sosyal medyanın yükselişi ve sunduğu fırsatlar katlanarak artmaya devam edeceğe benziyor. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın