Geliştiriciler, Xiaomi Mi 8’e Windows 11 yükledi

0

Microsoft’un kısa süre önce piyasaya sürdüğü Windows 11 işletim sistemi, bu kez de Snapdragon 845’li Xiaomi Mi 8 modeline yüklendi.

Xiaomi’nin eski amiral gemisi modellerinden Mi 8’in popülerliğini bilmeyen yoktur. Çinli üreticinin Mi 6’dan sonra getirdiği en iddialı modellerinden biri olan cihaz, gerek tasarımı gerekse performansıyla adeta piyasaya alt üst etti. Xiaomi Mi 8, hala geniş bir kullanıcı kitlesine sahip ve firma da bu telefonun müşterilerine sadık olmaya devam ediyor.

Bildiğiniz üzere Xiaomi Mi 8, kısa süre önce alamaz denilen MIUI 12.5 arayüz güncellemesini aldı. Şirket bu akıllı telefon için desteğini biraz daha uzatmaya karar vererek kullanıcılara en son arayüz güncellemesini sundu. Ancak MIUI güncellemesinin dışında bugün farklı bir olaya daha tanık olduk. Geliştiriciler, Mi 8’e Windows 11 işletim sistemini yüklediler.

Xiaomi Mi 8, Windows 11 işletim sistemini çalıştırdı

Teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz ay düzenlediği bir etkinlikte en yeni işletim sistemi Windows 11’i duyurdu. Şu anda kullanıcılar bu işletim sistemini beta yoluyla test edip deneyimleyebiliyor.

Ancak geliştiriciler Windows 11’i sadece bilgisayarla sınırlı bırakmıyor. Zira son zamanlarda pek çok geliştirici, akıllı telefonlara Windows 11 yükleyerek farklı bir bakış açısı sundu. Şimdi ise bu şanslı gruba Xiaomi’nin Snapdragon 845’li Mi 8 modeli de dahil oldu.

Mi 8, Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 11 ile uyumlu hale getirildi ve kabaca da olsa çalıştırıldı. Şu anda raporlara göre telefonda güncelleme sonrası; GPU, güç yönetimi, Wifi ve diğer bileşenler gayet stabil şekilde kullanılabiliyor.

Ancak sorunlarında olduğunu da belirtmekte fayda var. Örneğin cihazda şu an Bluetooth sorunları, GPU X64 program oluşturma gibi hatalar da mevcut. Tabii geliştiricilerin buradaki amaçları tamamen farklı. Yani yapılan tüm bu işlemler, sadece denemeye mahsus ve günlük kullanıma uygun olarak geliştirilmiyor. Dolayısıyla kullanıcıları burada bağlayan çok da bir şey olmadığını belirtelim.

Cevap bırakın