Geleneksel Mobil Ödemeler Araştırması sonuçları açıklandı

0

1456235228_MC_WorldMobileCongress__1_

MasterCard, Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongre’sinde, PRIME Research ile ortak yürüttüğü Geleneksel Mobil Ödemeler Araştırmasının dördüncüsünün sonuçlarını duyurdu.

Araştırma, 2015 yılı içerisinde dünya genelinde mobil ödemeler hakkındaki 2 milyonu aşkın Twitter, Facebook, Instagram, , Google+ ve YouTube içeriğinin ve forumlardaki tartışmaların analizini kapsıyor. 2012’de yapılan ilk araştırmada sadece 85.000 içerik analiz edilmişti.

Mobil Ödemeler Araştırması’na göre mobil ödemeler hakkındaki olumlu düşünceler giderek yükseliyor: 2015 yılında tüm dünyada paylaşılan sosyal medyada içeriklerinin %95’i bu yeni teknolojiler hakkında olumlu ya da nötr düşünceye sahip.

Hız ve rahatlığın yanı sıra sunduğu seçenekler sebebiyle de tüketicilere eşsiz bir alışveriş deneyimi yaşatan mobil ödeme teknolojilerinde Apple Pay, Samsung Pay ve Android Pay’den bahseden iletiler, toplam iletilerin %97’sini oluşturdu. İletilerin ana konusu ürün lansmanı, hizmet iyileştirme ve ürün değerlendirmesi oldu. Dijital cüzdanı konu edinen içeriklerin dışında, %47 oranında temassız kartlardan, %33 oranında biyometrik sistemlerden, %24 oranında kişisel ödemelerden, %6 oranında da giyilebilir ödeme teknolojilerinden bahsedildi. Tüketiciler, giyilebilir ödeme şekillerine de yılın ilk çeyreğinden sonra daha ısınmış görünüyor; son çeyrekte giyilebilir teknolojiden bahseden iletiler, ilk çeyrektekinin 30 katı.

Dünya mobil ödeme teknolojilerini konuşuyor

Dünya çapında, iletilerin ana konusu dijital cüzdandı. Çalışmanın sonuçlarına göre mobil ödemeler konusunda sosyal medyadaki iletilerin miktarı bir önceki yıla göre tüm dünyada özellikle de Kuzey Amerika, Orta Doğu ve Afrika, Avrupa ve Asya Pasifik’te artış gösterdi.

Cevap bırakın