Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürSamsung telefonlar yağ oranınızı gösterebilir

  Samsung telefonlar yağ oranınızı gösterebilir

  PrioBlog-Health-Top-5-Fat-Burning-Foods

  Samsung’un gelecek dönem akıllı telefonlarında vücut-yağ oranlarını gösteren bir teknoloji yer alabilir. İşte konuya dair detaylar…

  Sağlık, mobil cihaz üreticileri için önemli bir odak noktası haline geliyor. Spor ve kalori ise bu alandaki temel sonuçlar. Cebinizdeki cihaz kaç adım yürüdüğünüzü ya da kaç kalori yaktığınızı gmsterebiliyor. Ancak daha önce hiçbir cihaz vücuttaki yağ oranını gösterme özelliğine sahip olmamıştı. Samsung, geliştirdiği ve aldığı yeni patent ile bu alandaki boşluğu doldurmayı planlıyor olabilir.

  samsung-body-fat-patent-640x446Patentin detayları

  Güney Kore menşeili teknoloji şirketi Samsung’un ilgili patenti, telefona takılı dört adet sensöre dayanıyor. Ekran kapağına gömülü haldeki sensörlere dokunulması şeklindeki yöntem ile vücuttaki yağ oranı ekrana geliyor. Bunun için ekranın önünden arkasına doğru bir kavrama hareketi yapılması gerekiyor.

  Şimdilik patent aşamasında olan ve hayata geçirilip geçirilmeyeceği net olarak bilinmeyen bu teknolojinin akıllı telefonlara entegre edilmesinin bazı sonuçları olacağını tahmin etmek güç değil; örneğin yeni sensörlerle artan kalınlaşma gibi durumlar gündeme gelebilir.

  Bu fiziksel sonucun yanı sıra şarj süresinin de olumsuz yönde etkilenmesi olası. Samsung ise inovatif çözümlerle kullanıcılara fonksiyonel ve sağlık dolu bu özelliği sunabilir.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN