Geleceğin bisikleti Cyclotron ile tanışın

0

Ekran_Resmi_2016-07-14_11_55_59

Bilim kurgu filmlerinden fırlamışa benzeyen Cyclotron, bisiklet kavramı açısından ilginç noktaları temsil ediyor. Tasarımındaki inovatif ve farklı hatların yanı sıra bazı ek teknoloji özellikleri de sunuyor. Bu ilgi çekici yeni bisikletin detaylarına yakından bakacağız…

Karbon fiber gövdesiyle son derece hafif olan bisikletin elbette en çarpıcı yanı tekerlekleri. Hem tasarıma dair bir öğe hem de güvenlik önlemi durumundaki tekerlekleri 8 saate kadar aralıksız aydınlatmayla beraber bir nevi görsel şölen- anlamı taşıyor. Bisiklet yoluna sahip olmayan bir yerden mi geçeceksiniz? Cyclotron, kırmızı renkteki dikey aydınlatmaları ile size yapay bir bisiklet yolu çiziyor. İlginç…

Ekran_Resmi_2016-07-14_11_55_12

Tekerleklerin içine saklama kabı yerleştirilebiliyor

Tekerleklerin ayrıca içine yerleştirilebilen saklama kabı da bulunuyor. Bu son derece ilginç özellik, bisikletin malzeme taşıma kapasitesinin artırılması için düşünülmüş. Ancak tekerleklerin ek kütle ile birlikte ne gibi tepkiler verdiği şimdilik bir soru işareti. Ek olarak katı polimer lastikler hava gerektirmiyor ve 10000 km’den fazla yolu sorunsuz şekilde (en azından havası inmeden) katedebileceği belirtiliyor.

Ekran_Resmi_2016-07-14_11_55_04

Elektrikli şanzımanı da var 

12 vitesli bisikletin ayrıca bir elektronik şanzımanı bulunuyor. Bisiklet sensörleri ve akıllı telefon entegrasyonu gibi artıları da cabası. GPS ve yazılımsal koçluk programları da ücretli aboneliklerle edinilebiliyor. Geleceğin bisikletlerine dair önemli bir işaret olduğu şüphesiz.

Ekran_Resmi_2016-07-14_11_54_36

Peki ya fiyatı?

2012 yılından beri bisiklet geliştiren Cyclotron markasının modelinin önümüzdeki yazdan itibaren satışa sunulması beklenirken belirlenen fiyat etiketi 1350 dolar. Pek mütevazi bir fiyata sahip olmadığı bir gerçek.

Teknoloji dünyasına dair en son gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın