GE’den vintage tarzı LED ampuller

0

General Electric, yeni ‘vintage tarzı’ LED ampullerini duyurdu…

Vintage tarzı ampüller hiç olmadığı kadar revaçta. Genellikle eskitilmiş bir ahşap görüntüsü üzerinde yükselen bu ampül türü, çeşitli üreticilere ilham vermeye devam ediyor. Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden General Electric de (GE) bu moda akımına ayak uydurarak vintage tarzı LED ampüller üretti. Şirketin yeni modelleri farklı boyut ve şekillerde geliyor.

Bu ampüller, içerisindeki sanatsal bir şekilde bükülmüş spiral filamanlarıyla oldukça sofistike görünüyor.

Sepya renkli camları sayesinde sararmış ışık etkisini artırdığı kaydedilen ampüllerin aynı zamanda her yöne temiz ve parlak bir ışık yaydığı belirtiliyor.

Retro vurgusu

Eski bir estetiği canlandırmanın yeni bir yolu olan renkli vintage ampüller, ışık yayan diyotlarıyla dekorasyon öğesi olarak da dikkat çekiyor.

Klasik, uzatılmış, küre gibi şekillerde gelen ampüller 5W enerji tüketiyor. Oldukça parlak ve net bir aydınlatma sunmasının yanında ‘sarı etkisi’ nedeniyle loş bir hava uyandırdığı belirtiliyor. Bu yüzden ana aydınlatma öğesi olmak yerine yardımcı ve dekoratif şekilde ele alınması tavsiye ediliyor.

 Avrupa’nın bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt‘ta satışa sunulan her bütçeye uygun ampul seçeneklerini incelemek ve online alışverişle satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasına dair dikkat çeken gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın